نشر نوگام منتشر می‌کند: «فلک‌زده‌ها» نوشته ماریانو آسوئلا به ترجمه فرشته مولوی و «گورستان شیشه‌ای» نوشته سرور کسمایی

نشر نوگام با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرد در پاییز سال جاری دو رمان در دست انتشار دارد: «فلک‌زده‌ها» نوشته ماریانو آسوئلا به ترجمه فرشته مولوی و «گورستان شیشه‌ای» نوشته سرور کسمایی که از شبی از شب‌های انقلاب ۵۷ که «فریاد نافرمانی اهالی تهران از روی بام‌ها به آسمان برخاسته آغاز می‌شود.  

ماریانو آسوئلا در سال ۱۸۷۳ در مکزیک متولد شد. در رشته پزشکی تحصیل کرد و در همین رشته مشغول کار شد.  مهم‌ترین درونمایه آثار او انقلاب و سرخوردگی از انقلاب است.

اسوئلا در اغلب آثارش نشان می‌دهد که چگونه در یک انقلاب اجتماعی نطمی واژگون می شود، نطمی دیگر بر سر گار می‌آید و بی‌عدالتی‌ها وستمگری‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کند. او که در انقلاب مکزیک حضوری فعال داشت، بعدها به سرخوردگی دچار شد وبه کلی از سیاست کناره گرفت. اسوئلا سال‌های آخر عمرش را در مکزیکوسیتی به نویسندگی و طبابت گذراند و در سال ۱۹۵۲ درگذشت. پیش از این رمان «مگس‌ها» از او به ترجمه سروش حبیبی و درساهاکیان منتشر شده است.

سرور کسمایی رمان‌نویس و مترجم ایرانی است که از سال ۱۳۶۲ خورشیدی در فرانسه زندگی می‌کند. او که از دوران تحصیل در ایران زبان فرانسه را آموخته، نوشته‌های خود را به دو زبان فارسی و فرانسه منتشر می‌کند.

گورستان شیشه‌ای، رمان به زبان فرانسه – ۲۰۰۲، دره عقاب‌ها: سرگذشت یک فرار، به زبان فرانسه- ۲۰۰۶ (برندهٔ جایزه ادبی آسیا) و یک روز پیش از آخر زمان، رمان، به فرانسه و به فارسی، ۲۰۱۶ از آثار اوست.

نوگام درباره «گورستان شیشه‌ای» تازه‌ترین اثر سرور کسمایی می‌نویسد:

«در فردای انقلاب اما، یک روز صبح مردم تهران سوراخ‌هایی را زیر پای خود کشف می‌کنند که در آسفالت شهر دهان باز کرده‌ است. گودال‌های سیاهی که برای هرکدام از هفت شخصیت اصلی معنا و مفهوم ویژه خود را دارد: ساختمان مترو، شهر زیرزمینی باستانی، شبکه فراموش‌شده قنات‌ها، دوزخی که به دست اهریمن بنا شده و یا شاید بازتاب زمینی حفره‌های اسرارآمیز ماه…»

نشر نوگام که از سال ۲۰۱۲ در لندن کار فعالیتش را آغاز کرده، سالیانه ۶ تا ۱۲ عنوان کتاب تازه منتشر می‌کند. تمامی کتاب‌های نوگام یک نسخه رایگان الکترونیک دارند تا خوانندگان علاقه‌مند داخل ایران بتوانند به راحتی به کتاب‌های خواندنی بدون سانسور دسترسی داشته باشند. 

نشر نوگام بنیانگذار نمایشگاه کتاب بدون سانسور است که به همت و با همکاری دیگر ناشران مستقل در نقاط مختلف دنیا، هرساله در خارج از ایران برگزار می‌شود. 

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی