توماج صالحی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد

توماج صالحی، خواننده رپ زندانی پس از تحمل ۲۵۲ روز حبس، با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

بر اساس اعلام حساب رسمی توماج صالحی در شبکه ایکس قرار است خانواده این خواننده معترض پیگیر روند درمان آسیب‌های جسمی وارد شده به او در دوران زندان شوند. امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی ۱۷ آبان‌ خبر داده بود که پس از شکایت توماج علیه مقامات و برخی رسانه‌ها، محدودیت‌هایی علیه او وضع شده است.

رئیسیان به «شبکه شرق» گفته بود که صالحی شکایاتی را به دلیل عدم رسیدگی مقام‌های زندان به موضوع شکستگی پایش و همچنین انتشار اخبار نادرست درباره او در برخی رسانه‌ها، در دادسراهای «کارکنان دولت» و «رسانه» ثبت کرده است.

پیش از آن هم در ۲۹ شهریور سال جاری حساب رسمی توماج صالحی از وضعیت جسمانی بد او در زندان و نیاز مبرم این هنرمند به درمان خبر داد. در این پیام آمده است که توماج در اثر ضرب و جرح در دوران بازجویی، از جمله دچار تورم و خون‌ریزی چشم و شکستگی دنده و انگشتان شده و نیاز به انتقال به بیمارستان دارد. رئیس دادگستری استان اصفهان در تیر سال جاری اعلام کرده بود که برای توماج صالحی در مجموع، شش سال و سه ماه حبس در نظر گرفته شده است.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی

افسانه خاکپور: توماج گفت لعنت بر فساد لعنت بر استبداد آریامن احمدی: نگذارید ما را بکُشند! هیهات از صبح ریزش، الهام گردی حسن حسام: الوداع شادمانه سارا بریار: قسم چه مادرانی تهمینه!