خالو حسین کوهکن، فرهاد ثانی

خالو حسین کوهکن (به کردی: خاڵۆ حوسێن کۆکەن) (زادهٔ ۶ مهر ۱۳۰۹ در دروله سفلی، جوانرود، کرمانشاه — درگذشت ۵ مرداد ۱۳۹۵ در بانه‌وره، پاوه، کرمانشاه) با نام اصلی حسین عثمانی (به کردی: حوسێن عوسمانی)، مردی بود که در اثر مصیبت‌هایی که بعد از انقلاب بهمن ۵۷ بر او وارد شد، به کوه زد و ۲۰ سال از عمرش را صرف کندن کوهی در استان کرمانشاه کرد و غاری با ۹ اتاق و با ارتفاع ۱۸۰ سانتی‌متر کند و تا آخر عمر هم در همان جا سکونت کرد.

مهدی ویسی، از شهروندان کرد در شبکه تیک توک داستان او را در محل تعریف می‌کند.

خالو حسین در جوانی یک پایش را در اثر اصابت گلوله از دست داد. در مدت کوتاهی سه فرزند و همسرش از دنیا رفتند و در جنگ ایران و عراق بی‌خانمان شد و دام‌هایش نیز تلف شدند.

غار خالو حسین در کوه‌های روستای میگوره از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه قرار دارد.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی

مجموعه قلم علائین ری «آشفتگی» ساخته برادران تاویانی – بازگشت پیرآندللو به خانه سارا بریار: معلق بودیم حسن حسام: قتلگاه محمد حقیقت: دیوونه سینما پشت پنجم نوشته حسین نوش آذر بکتاش آبتین: وطن گام معلق لک‌لک ساخته تئو آنگلوپولوس مجید نفیسی: کفش های پاشنه‌بلند سیب‌زمینی‌خوران ون‌گوگ