مجموعه قلم علائین ری

White Lightning
White Lightning

علائین ری هنرمندی خودآموخته است که اشتیاق به هنر بصری، طراحی و نقاشی و گرافیک او را به دنبال هنر از سنین جوانی برانگیخت. ری در سال ۱۹۸۳ در شهر ری ایران به دنیا آمد. آثار هنری او در سطح بین‌المللی به نمایش درآمده و چندین کتاب کودک را تصویرگری کرده است.

علائین برای کمک به کودکان و نوجوانان به بسیاری از روستاهای ایران سفر کرده و با مشکلات بزرگی مواجه شده، او دوران کودکی خود را دوران سختی در زندگی‌اش توصیف می‌کند و علیرغم اینکه نمی‌توانست علاقه‌اش به هنر را به صورت آکادمیک دنبال کند، اما از همان دوران جوانی، آثار هنری او به وضوح استعداد او را نشان می‌داد. بعدها در زندگی به تحصیل در رشته هنر پرداخت و دوره‌های متعدد مرتبط را برای کسب تجربه گذراند.

علائین تعداد محدودی از طرح‌های مجموعه قلم به نفع نویسندگان و کودکان جنگ اوکراین و دیگر جنگ‌زده‌ها در جهان فروخته و از طریق گالری معتبری در لندن اهدا شد، او از طریق این و آثار هنری و مجموعه‌های خلاقانه فعلی خود، و راه اندازی موزه قصد دارد به تعهد خود نسبت به جهان و بشریت عمل کند.

Orange Lightning

مجموعه قلم علائین ری

آثار هنری موجود در این مجموعه از دوران کودکی علائین ری و مشکلاتی که در طول زندگی با آن روبرو بود الهام گرفته شده است. هدف اصلی علائین ری مبارزه با سانسور و نشان دادن علم بصری، اهمیت آموزش و همچنین قدرت تفکر و خلاقیت و اهمیت نظرات فردی است. به عنوان نمادی از مبارزات و چنین ارزش‌هایی، آثاری از مجموعه قلم انتخاب شد.

نشریه ادبی بانگ