محرومیت توماج صالحی از ملاقات و تماس با خانواده و دسترسی به خدمات پزشکی

توماج صالحی،‌خواننده معترض همچنان از ملاقات و تماس با خانواده و وکیل و دسترسی به خدمات پزشکی محروم است.

خبرگزاری هرانا یکشنبه ۲۱ آبان‌  نوشت:

«آقای صالحی حق دریافت هیچ‌گونه وسیله‌ای را از خارج از زندان ندارد. او همچنین از انجام فعالیت‌های ورزشی در زندان محروم شده است.»

این خواننده رپ بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند زندانیان مالی است.

امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی ۱۷ آبان‌ خبر داده بود که پس از شکایت توماج صالحی علیه مقامات و برخی رسانه‌ها، محدودیت‌هایی علیه او وضع شده است. رئیسیان به «شبکه شرق» گفته است که صالحی شکایاتی را به دلیل عدم رسیدگی مقام‌های زندان به موضوع شکستگی پایش و همچنین انتشار اخبار نادرست درباره او در برخی رسانه‌ها، در دادسراهای «کارکنان دولت» و «رسانه» ثبت کرده است.

بر این اساس «پای راست، انگشتان دست چپ و چشم راست» این خواننده معترض پیش از این به دلیل «ضرب‌وجرح» در زمان بازداشت آسیب دیده و پای راست او «نیاز به جراحی دارد».

در ماه‌های اخیر درخواست‌ها برای آزادی توماج صالحی افزایش یافته است. روز ۱۹ تیر و همزمان با اعلام حکم دادگاه او، بیش از ۱۵۰ سیاستمدار، نهاد و چهره سیاسی از سراسر جهان در نامه‌ای سرگشاده خواستار «آزادی فوری و بی‌قیدو‌شرط» او شدند.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی

افسانه خاکپور: توماج گفت لعنت بر فساد لعنت بر استبداد سارا بریار: قسم حسن حسام: الوداع شادمانه مرثیه‌ای برای یک یل رازهای مردگان گورستان‌ها آواز می‌خوانند