«با او می‌آیم» نوشته پیمان‌وهاب‌زاده، اشعاری درباره قهرمانی که می‌خواست بمیرد اما زنده ماند

پیمان وهاب‌زاده، شاعر، داستان‌نویس و جامعه‌شناس مقیم کانادا به تازگی مجموعه‌ای از اشعار خود را در نشر ساب‌ویژن منتشر کرده است. این مجموعه «با او می‌آیم»، (شعرهایی برای ماندن) نام دارد.

«با او می‌آیم»، نوشته پیمان وهاب‌زاده کتابی‌ست با چاپ و کاغذ مرغوب در قطع پالتویی در ۳۳ صفحه با ۲۸ قطعه شعر که دو قطعه آن به عنوان پیش‌گفتار و پس‌گفتار کتاب منتشر شده‌اند.

آنچه که اشعار این کتاب را به هم پیوند می‌دهد، چیزی نیست جز مرگ، مهم‌ترین مضمون همه تراژدی‌هایی که در جهان نوشته و سروده شده‌اند، اما نه هر مرگی، بلکه تأمل در مرگ قهرمانی که می‌خواسته بمیرد اما زنده مانده است و حالا از خود می‌پرسد که با باقی‌مانده زندگی‌اش چه بایدش کرد؟

می‌خواستم مرگی عمیق و پرمعنی داشته باشم

مرگی قهرمانانه

مرگی باوقار

که یادم را پس از من زنده نگه دارد

در فهرست‌های بی‌انتهای شهیدان

وهاب‌زاده این کتاب را در ادامه کتاب قبلی‌اش «من و دکترم»، خاطرات زخمی شفا (ن) یافته نوشته و کتاب را هم به برادر اعدامی‌اش علی تقدیم کرده است.

پیش از این وهاب‌زاده در سال ۱۳۷۶ مجموعه داستان «در من چه مرده‌ست» از نخستین جلوه‌های دادخواهی را منتشر کرده بود و سپس در ادامه این روند در سال ۱۳۸۸ «کتاب علی» (بازتاب‌هایی بر زندگی کوتاه احمد علی‌وهاب‌زاده) برادر اعدامی‌اش را منتشر کرد. هر دو این آثار مانند «دکترم و من» در نشر ساب‌ویژن با چاپ متفاوت و به طور مستقل «به شمار خواننده» منتشر شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«دکترم و من» نوشته پیمان وهاب‌زاده در بیان مفهوم «بازنگری» و «خودیابی» در دیاسپورا در نشر ساب‌ویژن

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی