برندگان جایزه شعر ژاله اصفهانی: حسن جعغری از افغانستان، نوری محمد ایستم از تاجیکستان و پوریا پلیکان از ایران

 بنیاد ژاله اصفهانی در طی مراسمی که جمعه ۱۸ فوریه/ ۲۹ بهمن در لندن برگزار شد، حسن جعغری از افغانستان، نوری محمد ایستم از تاجیکستان و پوریا پلیکان از ایران را به عنوان برندگان جایزه شعر ژاله اصفهانی معرفی کرد.

این جایزه ویژه شاعران جوان (زیر ۳۰ سال) از کشورهای فارسی زبان، از جمله ایران، افغانستان و تاجیکستان، و دیگر فارسی زبانان است. در این دوره نزدیک به ۲۰۰ شاعر جوان شرکت کرده بودند که از میان آنها فهرست کوتاهی برای هر کشور به دور پایانی این جشنواره ادبی راه یافتند.

از افغانستان احسان بدخشانی (ساکن ایران)، حسن جعفری (ساکن اتریش) باقر حسینی (ساکن افغانستان)، غلام‌عباس حسینی (ساکن ایران) و مریم یعقوبی (ساکن ایران) به فهرست کوتاه جشنواره راه یافتند.

از ایران شهریار بصیری، محسن بیدوازی، پوریا پلیکان، پریسا صالحی، نرگس گل افشانی در فهرست کوتاه جشنواره قرار دارند. از تاجیکستان: بزرگمهر بهادر، رادمهر سلیمانی، شهریار عالم‌زاده آمینه و نوری محمد ایستم.

 علیرضا آبیز، شیرین رضویان، مژگان ساغر، هادی شفیعی، مهرنوش قربانعلی، آزیتا قهرمان، علی عبداللهی، سید رضا محمدی و رستم وهاب زاده اعضای هیأت داوران دوازدهمین دوره جشنواره جایزه ژاله اصفهانی‌اند.

مراسم پایانی جشنواره شعر ژاله اصفهانی همراه با موسسه خاورمیانه مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی لندن به علت نامناسب بودن شرایط آب و هوایی در لندن به طور آنلاین برگزار شد.

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی