رأی بدوی متهمان قتل مهرجویی صادر شد: اعدام برای متهم ردیف اول و ۳۶ سال حبس برای سایر متهمان

خبرگزاری قوه قضائیه از صدور رأی بدوی متهمان پرونده قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر خبر داد و اعلام کرد که متهم ردیف اول این پرونده به «قصاص نفس» و متهم‌های ردیف دوم و سوم به ۳۶ سال حبس محکوم شدند.

دادگاه قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر در مدت دو روز و در عرض ۱۱ ساعت برگزار شد. در این دادگاه متهم ردیف اول ابراز بی‌گناهی کرده بود و گفته بود که اعتراف‌هایش تحت فشار پلیس بوده است.

  ۱۸ بهمن ماه مانوش منوچهری، وکیل اولیای دم مهرجویی و محمدی‌فر  در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» تاکید کرده بود که با وجود درخواست‌های متعددش، «هنوز مواردی که به صورت معمول باید در رسیدگی در اختیار شکات و وکلای ایشان قرار گیرد» به او داده نشده و روند رسیدگی دارای «ایرادات متعدد» است.

قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعلام کرده که دو متهم پرونده شناسنامه ندارند و با آزمایش‌های پزشکی مشخص شده است هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند.

اکبر محمدی‌فر، از بستگان نزدیک داریوش مهرجویی، در گفت‌وگویی اختصاصی با رادیوفردا، با زیر سؤال بردن کیفرخواست صادر شده علیه متهمان گفت که قتل این دو هنرمند، یک «اقدامِ ارعابیِ سازمان‌یافته و پیچیده» بوده و متهمان، به عقیده او، «تحت آمریتِ فرد یا افرادی دیگر» مرتکب قتل شده‌اند.

وحیده محمدی‌فر و همسرش داریوش مهرجویی، کارگردان سرشناس ایرانی، مهر سال جاری در ویلای مسکونی خود در حومه کرج به قتل رسیدند.

بیشتر بخوانید:

اولین جلسه دادگاه متهمان به قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر برگزار شد

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی

کابوس قتل مهرجویی و همسرش حسن حسام: قتلگاه محمد حقیقت: دیوونه سینما