فرشته مولوی: دویدم و دویدم (کیان پیرفلک)

به سالگرد قتل حکومتی کیان پیرفلک نزدیک می‌شویم. فرشته مولوی، داستان‌نویس برجسته به این مناسبت شعر معروف «حسنی، دویدم و دویدم» را با توجه به قتل کیان بازنویسی کرده است. می‌شنوید:

تا ۱۱ آذر ۱۴۰۱ در جریان قیام ژینا بیش از ۷۰ کودک دو تا هفده ساله به دست نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی کشته شدند. برخی از این کودکان شهره آفاق‌اند و برخی گمنام.   

کیان پیرفلک (۲۱ خرداد ۱۳۹۲ – ۲۵ آبان ۱۴۰۱) کودک ۹ ساله ایرانی ساکن ایذه در خوزستان بود که در شامگاه ۲۵ آبان ۱۴۰۱، در پی حمله به بازار ایذه، در حالی‌که با والدین و برادر خردسالش در خودرو در راه بازگشت به خانه خود در ایذه بودند، هدف گلوله مأموران حکومتی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و کشته شد. کیان آرزو داشت مهندس رباتیک شود.

خانواده کیان پیرفلک از ترس ربوده شدن پیکر او به دست نیروهای امنیتی، در شب حادثه تصمیم گرفتند از انتقال او به سردخانه خودداری کنند و جسد او را در کیسه‌های یخ به خانه منتقل کردند. کیان به خاطر دادخواهی موثر مادرش به زودی به یکی از نمادهای مهم جنبش بدل شد.

از همین نویسنده:

فرشته مولوی: گنجشکک اشی مشی (هستی نارویی)

فرشته مولوی: ژینا

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی

آزاده طاهایی: کیان چه مادرانی تهمینه! حسن حسام: رنگین کمان چه مرگ‌هایی سهراب! گورستان‌ها آواز می‌خوانند