حکم بدوی آتفه چهارمحالیان صادر شد: ۸ ماه حبس تعزیری و انواع محرومیت‌های اجتماعی

آتفه چهارمحالیان، پوستر: ساعد

هوشیار انصاری‌فر در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که حکم بدوی آتفه چهارمحالیان، شاعر و کنشگر مدنی و از اعضای کانون نویسندگان ایران صادر شده است. ۸ ماه حبس تعزیری و انواع محرومیت‌های اجتماعی از جمله منع خروج از ایران و محرومیت از شبکه‌های اجتماعی.

 چهارمحالیان که ۲۲ آذر سال جاری پس از تحمل ۷۲ روز حبس با قید وثیقه یک میلیارد و صد تومانی به طور موقت از زندان اوین مرخص شده بود، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی ایمان افشاری، به اتهام «تشویش اذهان عمومی» به تحمل دو سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی به مبلغ پانزده میلیون تومان، و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ضبط گوشی همراهش محکوم شد.

بر اساس این حکم، مجازات چهارمحالیان به مدت پنج سال به حالت «تعلیق مراقبتی» درآمده است. در این مدت او حق خروج از کشور را ندارد، از داشتن تلفن هوشمند و همچنین از استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی و عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی محروم است و علاوه بر این‌ها می‌بایست انشایی در ۷۰ صفحه با موضوع «امنیت جسمی و فکری و آسیب‌رسانی به آرامش مردم و فساد و جنایات رژیم پهلوی» با دست‌کم هفتاد ارجاع مشخص به پنج منبع که از طرف دادگاه مشخص شده انجام بنویسد.

در پایان این دادنامه تاکید شده است که درصورت عدم تبعیت از دستورات مرجع قضایی، یا ارتکاب هر نوع عملی که جزو جرایم عمدی تا درجه هفت تشخیص داده شود، مجازات‌های تعزیری اجرایی خواهد شد.

علی اسداللهی، کیوان مهتدی، رضا خندان مهابادی، آرش گنجی از اعضای کانون همچنان زندانی اند.

علی اسداللهی، کیوان مهتدی، رضا خندان مهابادی، آرش گنجی از اعضای کانون همچنان زندانی اند. مونا رشیدی، همسر علی اسداللهی یکشنبه ۱۸ دی با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که این شاعر زندانی و منشی کانون نویسندگان ایران را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و هم‌اکنون هم ممنوع‌الملاقات است.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی