سالگرد قیام ژینا – رها اخوان در ستایش جنبش مهسا دور منهتن را با شنا می‌پیماید

 رها اخوان، استاد دانشگاه در استانبول و شناگر حرفه‌ای ۹ شهریور سیر چالش‌برانگیز «۲۰ پل» که شامل دور زدن کل جزیره «منهتن» در نیویورک به مسافت ۴۸.۵ کیلومتر است را به یاد «ژینا (مهسا) امینی»، زنان ایرانی و به ویژه کسانی که در اعتراضات سراسری چشم خود را از دست دادند، شناکنان می‌پیماید.

رها در ۱۸ سالگی، زمانی که عضو تیم دانشگاه شد، شنا را از سر گرفت. او در رشته مهندسی صنایع «دانشگاه صنعتی شریف» درس خوانده است. او تحصیلات خود را در آمریکا در مقطع دکتری ادامه داده و اکنون استاد یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول ترکیه و متخصص در تجزیه و تحلیل کار است. او پیش‌ از آن مدتی را در کلمبیا به عنوان استاد دانشگاه کار و زندگی کرده است.

چالش ۹ شهریور او از صبح زود در «بتری پارک» (Battery Park) آغاز و در «رودخانه شرقی»، «رودخانه هارلم» و «رودخانه هادسون» ادامه پیدا خواهد کرد.

مدت پیش‌بینی شده برای این شنای استقامتی، ۹ تا ۱۰ ساعت، بسته به شرایط آب و هوایی، جریان آب، ترافیک دریایی و محدودیت‌های فیزیکی خود شناگر است.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی