رضا خندان مهابادی: دستگاه بگیر و ببند به کار خودش مشغول است

رضا خندان مهابادی، پوستر: ساعد

به گزارش رادیو فردا رضا خندان مهابادی، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران که به‌تازگی از زندان آزاد شده است، در یادداشتی تأکید کرد که آزادی او و چند عضو دیگر این کانون «با قدرت جنبش مردم ممکن شد.» خندان مهابادی هشدار داد که دستگاه بگیر و ببند متوقف نشده است.

 خندان مهابادی در این یادداشت که یکشنبه ۱۴ اسفند در صفحه فیس‌بوکش منتشر شد، نوشت:

«در این چند ماه استفادۀ حکومت از “تیغ و زندان و زنجیر” بر اندوه و آسیب‌های مردم افزود اما نتوانست غول را به بطری بازگرداند. پس به‌ناچار تا حدی گردن به حکم خیزش و خواست مردم گذاشت و اندکی لای درِ زندان‌ها را باز کرد.»

خندان مهابادی در یادداشت خود همچنین نوشته است:

«پیروزی‌های جنبش گرچه خوشایند است، کامل و کافی و تثبیت‌شده نیست. هنوز زندانیان سیاسی بسیارند؛ هنوز بسیار کسان نوبت محاکمۀ خویش را انتظار می‌کشند و هنوز دستگاه بگیر و ببند به کار خویش مشغول است.»

این نویسنده درباره تداوم اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی نیز هشدار داده است:

«شکست این جنبش و آرزو گاه به شیوه‌هایی جز “تیغ و زندان و زنجیر” انجام می‌گیرد. باید هشیار چنین شیوه‌هایی بود.»

رضا خندان مهابادی، نویسنده و منتقد ادبی و عضو پیشین هیأت دبیران کانون نویسندگان ایران که از مهر ۱۳۹۹ در زندان اوین محبوس بود، چهارشنبه ۲۶ بهمن از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. 

کارین دویچ کارلکار، مدیر برنامه‌های «آزادی بیان در معرض خطر» در انجمن قلم آمریکا، ضمن ابراز خوشحالی از آزادی رضا خندان مهابادی، عضو کانون نویسندگان، خواستار آزادی همه افرادی شده بود که به ناحق در ایران زندانی شده‌اند.

کیوان مهتدی، علی اسداللهی و آرش گنجی از اعضای کانون نویسندگان ایران همچنان زندانی‌اند.

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی