حکم اعدام سامان یاسین نقض شد

سامان یاسین، پوستر: ساعد

پدر «سامان یاسین (صیدی)»، خواننده کُرد اهل کرمانشاه، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش تایید کرد که حکم اعدام صادر شده برای فرزندش، «نقض شده است.»

 آژانس خبری «کردپا»، از پذیرفته شدن فرجام‌خواهی این خواننده کُرد توسط دیوان عالی کشور خبر داده و نوشته بود که حکم اعدام او به‌دلیل نقص تحقیقات، نقض شده است.

دیوان عالی کشور نیز اعلام کرده است:

«با عنایت به نواقص تحقیقاتی و مستند به بند ۲ شق ب ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری، پرونده نامبرده جهت رسیدگی مجدد به همان دادگاه ارجاع شده است.»

 ۲۷بهمن۱۴۰۱ منابع خبری کردستان از آغاز اعتصاب غذای سامان یاسین خبر داده بودند. او در اعتراض به بلاتکلیفی خود و شرایط دشوار نگهداری در زندان رجایی ‌شهر، پیش از این نیز از طریق خوردن قرص اقدام به خودکشی کرده بود.

سامان یاسین ۱۰ مهر سال جاری پس از بازداشت به دادسرای امنیت مستقر در زندان اوین انتقال و پس از آن به زندان فشافویه انتقال یافت. او پس از حدود دو هفته نگهداری در زندان فشافویه به زندان اوین تهران منتقل شده است.

خبرگزاری‌های دولتی ایران ۷ آبان از برگزاری جلسه دادگاه چند نفر از معترضان بازداشت شده خبر دادند که نام سامان صیدی نیز در بین آنها بود. در همین روز فیلمی از اعترافات اجباری این خواننده از رسانه‌های دولتی منتشر و اتهام او «محاربه» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» عنوان شد.

بیشتر بخوانید:

شبکه حقوق بشر کردستان: شکنجه سامان یاسین، هنرمند کرد برای واداشتن او به اعترافات اجباری

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی