بانگ‌نما: دیدار با حسین آتش‌پرور در پنجشنبه‌های بخارا 

حسین آتش پرور، پوستر: ساعد

دویست‌ و چهل ‌و یکمین نشست از ‌جلسات صبح پنجشنبه‌های بخارا به دیدار و گفت‌وگو با حسین آتش‌پرور، داستان‌نویس، اختصاص داشت.

این نشست با حضور محمد قاسم‌زاده، بهرام پروین‌گنابادی، رضا عابد و علی دهباشی در مدرسه فیلمسازی و پژوهش‌های سینمایی هیلاج برگزار ‌شد و همزمان به صورت مستقیم نیز از صفحه مجله بخارا در اینستاگرام پخش شد.

فیلم این نشست را می‌بینید:

حسین آتش‌پرور از نویسندگان مطرح نسل سوم ایران است.

چاپ اولین داستان‌های او به اوایل دهه‌ی پنجاه باز می‌گردد. اما او موفق‌ترین و تاثیر‌گذارترین داستان کوتاه خود (اندوه) را در سال ۱۳۶۶ نوشت؛ این داستان برای اولین‌بار در کتاب دریچه تازه (مجموعه داستان از محمود دولت‌آبادی و دیگران) منتشر شد.

خیابان بهار آبی بود (۱۳۸۴)، ماهی در باد (۱۳۸۹)، چهارده سالگی بر برف (۱۳۹۸ ) از او منتشر شده. آخرین اثر او ی رمان «ماه تا چاه» است که به تازگی در نشر مهری انتشار یافته است.

مجله بین‌المللی نوشتا به صاحب امتیازی حسین واحدی پور و سردبیری محمد حسین مدل با همکاری حسین آتش پرور [ دبیر داستان] از سال ۱۳۸۵ تا اکنون منتشر می‌شود.

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی