کیوان مهتدی، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران را ممنوع الملاقات کردند

کیوان مهتدی، پوستر: ساعد

به گزارش رادیو زمانه کیوان مهتدی، نویسنده، مترجم، معلم و عضو کانون نویسندگان ایران را از سه‌شنبه هفته‌ی جاری ۱۶ اسفند ممنوع الملاقات کرده‌اند.

آنیشا اسداللهی، مترجم و فعال حامی کارگران و همسر کیوان مهتدی در حساب توئیتری‌اش با اعلام این خبر نوشت:

«هفته‌‌ای که گذشت با احضارها و تهدیدهای زیادی همراه بود و حالا باید این خبر را هم اضافه کنم که کیوان مهتدی از سه‌شنبه این هفته ممنوع الملاقات شد.»

اعضای خانواده کیوان مهتدی دوشنبه ۱۹ دی در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این مدافع حقوق کارگران به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و حکم او را به وکیل‌اش ابلاغ کرده‌اند.

کیوان مهتدی همراه با همسرش آنیشا اسداللهی، ۱۹ اردیبهشت‌ سال جاری در خانه شخصی‌شان در تهران دستگیر شدند. آنیشا اسداللهی شنبه ۲۹ مرداد به قید وثیقه دو میلیارد تومانی پس از بیش از ۱۰۰ روز بازداشت موقتاً از زندان آزاد شد.

بازداشت‌ کیوان و آنیشا بخشی از یک موج سرکوب گسترده بود که شمار قابل توجهی از معلمان، فعالان و نویسندگان را به پشت میله‌های زندان فرستاد. رضا شهابی، فعال باسابقه کارگری سندیکای اتوبوسرانی تهران، ۲۲ اردیبهشت بازداشت شد.

بازداشت آنها مرتبط با پرونده بازداشت دو سندیکالیست فرانسوی بود.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی