نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» در اروپا و آمریکا 

ششمین نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» با همکاری ناشران مستقل خارج از کشور برگزار می‌شود. بر اساس اطلاعیه نشر نوگام،این نمایشگاه ۱۱ مه/۲۱ اردیبهشت همزمان با آغاز به کار نمایشگاه کتاب تهران در ایران کار خود را در لندن آغاز می‌کند و پس از آن در شهرهای دیگر اروپا، آمریکا و کانادا ادامه خواهد یافت.

برنامه‌های این نمایشگاه در دو بخش حضوری و آنلاین ارائه می‌شوند. [سایت نمایشگاه+]

چهارشنبه ۱۱ مه/۲۱ اردیبهشت در لندن جلسه‌ای برای دیدار و گفت‌وگو با سرور کسمایی نویسنده‌ رمان «گورستان شیشه‌ای» برگزار می شود و روز بعد هم مریم فومنی، یکی از ویراستاران آسو، نشر نوبنیاد آسو را معرفی می‌کند. سپس برنامه‌ای هم به سخنرانی ماشاالله آجودانی پیرامون آرامش دوستدار، کتاب‌ها و تاثیر افکار او در جامعه ایرانی و همچنین معرفی چاپ جدید کتاب «صادق هدایت، بوف کور و ناسیونالسم» اختصاص دارد.

نمایشگاه کتاب «تهران، بدون سانسور» در روزهای ۱۳ و ۱۴ مه در پاریس و استکهلم و سپس در تورنتو و لس آنجلس ادامه می‌یابد اما هنوز برنامه‌های نمایشگاه در این شهرها اعلام نشده است.

سال گذشته نمایشگاه به سبب همه‌‌گیری ویروس کرونا به طور مجازی برگزار شد.

در پنجمین دوره نمایشگاه «بدون سانسور» بیش از ۱۳ ناشر مستقل خارج از ایران، با همراهی ناشرانی از افغانستان گرد هم آمده‌ بودند و با برگزاری برنامه‌های متنوع کتاب‌خوانی، معرفی کتاب، گفت‌وگو با نویسندگان و شاعران، به صورت آنلاین نمایشگاه کتاب را برگزار کردند.

در پنجمین دوره نمایشگاه کتاب بدون سانسور نشرهای نوگام، ایران آکادمیا، دنا، فروغ، آفتاب، روناک، دیار کتاب، عقل سرخ، ناکجا، سرای بامدا، ساتراپ و خانه هدایت جضور دارند.

در بانگ:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی