خانواده‌ بکتاش آبتین: پنجشنبه هر هفته دیدار بر مزار او

خانواده‌ بکتاش آبتین با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن سپاسگزاری از حمایت همه‌جانبه‌ مردم، نویسندگان و هنرمندان، دوستان، و یاران او در کانون نویسندگان ایران، اعلام کرد که خانواده «تا زمان مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد آبتین پنج‌شنبه‌ها ساعت ۳ بعد از ظهر بر مزار او واقع در امام‌زاده عبدالله شهرری» پذیرای دوستداران او خواهند بود.
کانون نویسندگان ایران نیز خاطرنشان کرد همچون ماه‌های گذشته در کنار خانواده‌ بکتاش آبتین خواهد بود.
بکتاش آبتین، نویسنده ایرانی، با اتهاماتی مانند عضویت در کانون نویسندگان ایران و حضور بر مزار جان‌باختگان قتل‌های سیاسی زنجیره‌ای به ۶ سال زندان محکوم شد و پس از دو بار ابتلا به کرونا و وخامت حال او در زندان، خانواده‌اش موفق شدند ۲۲ آذر سال جاری برای او مرخصی بگیرند و به بیمارستان منتقلش کنند. پزشکان برای نجات جانش، او را در اغمای مصنوعی بردند اما درمان موثر نبود و او سرانجام در اثر پیامدهای ابتلا به کرونا در زندان‌های کرونایی ایران در بیمارستان ساسان درگذشت و به یک معنا به قتل رسید.

اطلاعیه خانواده بکتاش آبتین

بدینوسیله از کلیه عزیزان و دوستانی که پس از جان باختن زنده یاد بکتاش آبتین، به انحای مختلف نظیر حضور در مراسم تشییع پیکر ایشان، حضور در مراسم یادبود و نیز حضور در منزل، ارسال پیام‌های تسلیت و همدردی از طریق رسانه‌های جمعی همچون شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی و نشریات و روزنامه‌ها، از اقصی نقاط ایران و جهان با خانواده داغدار، ابراز همدردی نمودند تشکر می‌نماییم.

همچنین وظیفه می‌دانیم تا مراتب امتنان و سپاسگزاری خود را از اعضای محترم کانون نویسندگان ایران که از زمان اعزام دیرهنگام زنده یاد آبتین به بیمارستان، در کنار خانواده بر بالین ایشان حضور یافته و در تمامی لحظات سخت و جانکاه آن دوران و پس از جان باختن عزیزمان، در مراسم تشییع و ترحیم، همراه و یاور خانواده عزادار بودند، اعلام نماییم.

بدیهی است ابراز لطف و حمایت همه جانبه مردم شریف ایران، اهالی فرهنگ و هنر در عرصه‌هایی نظیر شعر و ادب و سینما، رسانه ها، دوستداران ایشان و آزادی خواهان در نقاط مختلف دنیا، خانواده داغدار را در پیگیری قانونیِ اقدامات واقع شده نسبت به زنده‌یاد بکتاش آبتین بیش از پیش مصمّم نموده است.

همچنین با توجه به ابراز لطف دوستان و عزیزانی که به واسطه‌ی محدودیت‌های تحمیل شده بر خانواده در خصوص برگزاری هر چه سریعتر مراسم تشییع و تغییر زمان ناخواسته‌ی مراسم خاکسپاری، امکان حضور در این مراسم را نیافتند و قصد ابراز همدردی و تسلیت با خانواده را دارند، به آگاهی می‌رساند با توجه به شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، خانواده داغدار از دعوت دوستان به فضای منزل معذور بوده و تا زمان مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد آبتین، پنجشنبه‌ها ساعت ۳ بعدازظهر بر مزار ایشان واقع در امامزاده عبدالله شهرری پذیرای عزیزان خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی