محمد قمی، نامزد تصدی وزارت ارشاد اسلامی در دولت رئیسی

رویداد۲۴ یک پایگاه خبری – تحلیلی در ایران ادعا کرده است به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد ابراهیم رئیسی، رئیس سابق قوه قضائیه و رئیس جمهوری منتخب در یک انتخابات مهندسی‌شده و تک‌قطبی از محمد قمی خواسته است برنامه‌های فرهنگی خود برای تصدی وزارت ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم را به عهده گیرد.

محمد قمی متولد ۱۳۶۰ در قم و یک آخوند حوزوی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، عضو حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی جوانان است.

او چندی پیش از اپلیکیشن «همدم» برای همسریابی و فرزندآوری رونمایی کرد. قمی در مراسم رونمایی این اپلیکیشن گفته بود:

 «ما خانواده را جدی گرفتیم و این را مقتضای حکمت می‌دانیم. ما در گام دوم انقلاب اسلامی رکن اصلی را خانواده می‌دانیم. عالم در حال تغییر است و کسی که تغییر را نمی‌بیند و حس نمی‌کند، نمی‌تواند مطابق با واقعیات عمل کند.»

از زمان محمد خاتمی این دومین بار است که یک شخص معمم با تحصیلات حوزوی تصدی بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عهده می‌گیرد.

یکی از شروط حوزه علمیه برای حمایت از رئیسی این بود که اشخاص معمم را بیشتر در دولت خود به کار گیرد.

رویداد۲۴ می‌نویسد چنانچه محمد قمی تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عهده گیرد، سویه ارشادی این وزارتخانه برجسته‌تر می‌شود.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی