جایزه تصویر سال برای نیما ساریخانی

یک خرس قطبی آرمیده بر بستری موقت، بر فراز یک کوه یخ در مجمع‌الجزایر سوالبارد نروژ، اثری از نیما ساریخانی با عنوان «تخت یخی». به انتخاب مردم این عکس برنده جایزه بهترین تصویر حیات وحش سال شد. نیما ساریخانی گفته است:

«مفتخرم که برنده جایزه انتخاب مردم برای عکاسی از حیات وحش سال، معتبرترین مسابقه عکاسی حیات وحش شدم. این عکس احساسات شدیدی را در بسیاری از کسانی که آن را دیده اند برانگیخته است. در حالی که تغییرات آب و هوایی بزرگترین چالشی است که ما با آن روبرو هستیم، امیدوارم این عکس نیز الهام بخش امید باشد. هنوز زمان برای رفع آشفتگی که ایجاد کرده‌ایم وجود دارد.»

جزایر سوالبارد که در بالای اقیانوس منجمد شمالی قرار دارند، جزو منزوی‌ترین جزایر جهان هستند. این مکان محل زندگی یکی از ۱۹ جمعیت خرس‌های قطبی در جهان است. در مجموع، تصور می‌شود که حدود ۳۰۰۰ خرس در یخ‌های دریای بارنتز وجود داشته باشد که بیشتر آن‌ها زمان خود را بین سوالبارد و جزایر قطب شمال روسیه تقسیم می‌کنند.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی