نامه توماح صالحی از زندان دستگرد

صفحات رسمی منتسب به توماج صالحی، خواننده معترض زندانی، در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و ایکس، نامه‌ای از او را از زندان دستگرد منتشر کرده‌اند. صالحی در این نامه وکلایش امیر رئیسیان و رزا اعتماد انصاری را عزل کرده است. رزا اعتماد انصاری در گفت‌و‌گو با روزنامه شرق، وضعیت جسمی این رپر معترض در زندان را «پایدار» و «غیراورژانسی» عنوان کرده بود. در همان حال چندی بعد فردی به نام افراسیاب، از دوستان توماج صالحی و خواننده رپ، اظهارات رزا اعتماد را «نادرست» خواند و نامه‌ای منسب به توماج صالحی منتشر کرد که در آن از وضعیت جسمی «نامناسب» خود و عصب‌کشی دندانش با «سیم ماسک و نمک و درد بی‌اندازه» خبر داده بود.
نامه توماج صالحی را می‌خوانید:

عرض ادب و احترام خدمت آقای رئیسیان و خانم اعتماد،

ده ماه پیش که شما آقای رئیسیان درخواست من برای وکالت من و شما خانم اعتماد درخواست پدرم برای وکالت من را پذیرفتید، با علم به این بود که مرکز توجه ارگان‌های اطلاعاتی و ارتش سایبری خواهید شد و سیبل حملاتی چون پرونده‌سازی‌ها و سناریوسازی‌هایی که حیثیت شما را هدف قرار خواهند داد که البته همینطور هم شد، من بابت این از خود گذشتگی از شما متشکرم.

زمانی که مدت‌ها با همان چیزی که شعارمان بود شکنجه‌ی روانی میشدم، یعنی نور، زمانی که هرشب بعد از بازجویی‌های ده دوازده ساعته تلاش می‌کردم روحیه‌‌ی آسیب دیده‌ی خودم را بازسازی کنم و برای حکم ناعادلانه اعدام آماده می‌شدم، چیزی که به عنوان شکنجه روانی هر روز در ابتدای بازجویی‌ها با آن تهدید می‌شدم و تلاش می‌کردم مرگ با افتخاری داشته باشم، ملاقات شما آقای رئیسیان و در آغوش گرفتنم بعد از آن همه انزوا در سلولی هشت متری و حمایت همه‌جانبه‌تان قدرت دوباره‌ای به من داد، همانطور که رسیدن خبر حمایت جانانه‌‌ی طرفدارهایم.

توماج صالحی ادعاهای وکیل تحمیلی خود را نقض کرد

مهر ۱۰, ۱۴۰۲

وکیل توماج صالحی ادعا کرده بود که این خواننده معترض زندانی از مراقبت‌های پزشکی برخوردار است. توماج صالحی اما روایت دهشتناکی به دست داده است که سخنان وکیل را کاملا نقض می‌کند.

در آن روشنیِ بیست و چهار ساعته‌ی عصبی و تاریکیِ شبانه‌روزیِ دل، ملاقات شما خانم اعتماد و دیدن غلبه‌تان بر ترس و در نهایت آن لبخند امیدبخشتان در قعر ظلمت تداعی سپیده‌ای بود پس از سال‌ها تحمل شبِ بی ماه و ستاره‌ی این وطن، مثل ایستادگیِ رشنو‌ها، یادآورِ آن شوق بی‌مهابا [درست: محابا به معنی بی پروا] بین من و طرفدارهایم.

کسانی که شما را تهدید کرده‌اند از طرفدارهای من نیستند، فحاشی و تهدید در مسلک این خانواده نیست. جدایی من از خانم اعتماد در این پرونده‌ منشأ شخصی ندارد و زیر سوال بردن توانایی‌های ایشان در حرفه‌شان هم نیست تنها از بابت اختلاف نظر ما در برخورد رسانه‌ای است. زندان اگر بر فرض محال تمام خدمات یک هتلِ هفت ستاره را هم فراهم کند باز هم زندان است و من فکر نمی‌کنم حقم حتی یک روز اسارت باشد. به مرگ گرفتند، اما به تب راضی نخواهیم شد.

بابت تمام زحمات شما متشکرم، شما برای من جنگیدید و مطمئنم که با تمام توانتان هم جنگیدید اما خط قرمز من هوادارهای واقعی‌ام هستند و احساساتشان، کسانی که در این سال‌ها فریب تهمت‌هایی که روزنامه‌ها و تلویزیون و ارتش سایبریِ حکومت به من زدند را نخوردند و همچنان پشتیبانم بودند.
با سپاس مجدد از شما، زحمات بی‌دریغتان و آرزوی سربلندی.»

زندان دستگرد – توماج
۱۴۰۲/۷/۱۱

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی