هرانا: ۱۳ زندانی سیاسی از زندان قزلحصار کرج به مکان نامعلومی منتقل شدند

به گزارش خبرگزاری هرانا لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، جعفر ابراهیمی و مسعود رضا ابراهیمی نژاد، زندانیان سیاسی، از زندان قزلحصار کرج به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان به هرانا گفته است:

«این افراد امروز ساعتی پیش، از زندان قزلحصار کرج خارج شده و اطلاعی از محل نگهداری آنها حاصل نشده است.»

سعید ماسوری، افشین بایمانی، حمزه سواری، لقمان امین پور، سامان یاسین (صیدی)، محمد شافعی و مطلب احمدیان، ۱۱ مرداد، از زندان رجایی شهر کرج به بند هشت زندان اوین منتقل شده بودند. آنها در زمان انتقال از بردن وسایل شخصی از جمله لباس‌ها و داروهای خود محروم ماندند.

کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم که هم‌اکنون دوره حبس خود را می‌گذراند، پنجشنبه ۱۶ شهریور پیامی صوتی از زندان اوین منتشر کرد و در حمایت از جعفر ابراهیمی و کامیار فکور، شعری از پل الوار خواند. مقام‌های زندان یکشنبه ۱۹ شهریور به خاطر این کار او را به مدت ۹ روز به انفرادی تنبیهی منتقل کردند.

کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده بود که جان ۱۳ زندانی سیاسی یاد شده در خطر است. این زندانیان در اعتراض به وضعیت خود از پذیرفتن غذای زندان خودداری کرده‌ و خواهان بازگشت به زندان اوین شده‌ بودند.

کانون نویسندگان ایران نوشته بود:

«در زندان‌ حاکمیت جمهوری اسلامی، جان زندانیان سیاسی و عقیدتی همواره در خطر بوده است. چه آن زمان که با فرمان قتل‌ عام، هزاران زندانی سیاسی سر از گورهای دسته‌جمعی در آورده‌اند و چه اکنون که “جنایت عمدی” یکی از شیوه‌ها‌ی به کام مرگ کشاندن زندانیان شده است؛ کشتار زندانیان سیاسی دهه‌ی ۶۰ از یاد نرفته است و هرگز از یاد نخواهد رفت، همچنان که قتل بکتاش آبتین را از یاد نبرده‌ایم و فراموش نخواهیم کرد. اکنون جان این ۱۳ زندانی در خطر جدی است و بیم آن می‌رود که “جنایت عمدی” دیگری رخ دهد.»

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی