دو کتاب راهنما برای ادب کهن و ادبیات معاصر ایران در انتشارات راتلیج  

انتشارات راتلیج  دو کتاب راهنما برای ادبیات کلاسیک و معاصر ایران منتشر کرده است. راهنمای ادبیات کلاسیک شامل ۲۳ مقاله‌ی ارزشمند برای خوانندگان است. در میان مقالات مفید این مجموعه می‌توان به مقاله‌ی پرفسور کامران تلطف، استاد و مدیر مرکز ایران‌شناسی دانشگاه آریزونا، در مورد شعر جامی و ارتباطش با زمانه‌ی خود اشاره کرد که همراه با نمونه‌ای از کار جامی عرضه شده است.

در راهنمای ادبیات معاصر ایران ۲۴ مقاله در دسترس خوانندگان است که در آنها پژوهشگران از جنبه‌های گوناگون به ادبیات معاصر ایران پرداخته اند. از جمله مقالات این مجموعه «چند صدایی و ابهام در رمان «دل دلدادگی» اثر شهریار مندنی‌پور» است که همراه با ترجمه‌ی انگلیسی داستان کوتاه «باز رو به رود» از همین نویسنده در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد. نویسنده مقاله و مترجم داستان، دکتر مهرک کمالی استاد ایرانشناسی دانشگاه ایالتی اوهایو است.

پیش‌فروش نسخه‌ی الکترونیک هر دو کتاب به قیمت ۵۶ دلار و ۲۵ سنت و نسخه‌ی کاغذی با جلد سخت آن ۲۵۰ دلار آغاز شده است. خرید اینترنتی هر دو کتاب از تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۲۳ میسر است. 

تهیه کتاب:

راهنمای ادب کهن ایران (+)

راهنمای ادبیات معاصر ایران (+)

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی