دیدار جمعی از اعضای هیأت دبیران کانون نویسندگان ایران با رضا خندان مهابادی

دیدار اعضای کانون با رضا خندان مهبادی
دیدار اعضای کانون با رضا خندان مهبادی

به گزارش رادیو زمانه کانون نویسندگان ایران اعلام کرد قارن سوادکوهی، روزبه سوهانی، علی صبوری، علیرضا عباسی، آیدا عمیدی، اکبر معصوم‌بیگی، لئا منصوری و منیژه نجم‌عراقی از اعضای هیأت دبیران کانون،  و یکی از اعضا میلاد جنت، به دیدار رضا خندان مهابادی، نویسنده، منتقد و عضو پیشین هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران رفتند.

رضا خندان مهابادی، نویسنده و منتقد ادبی و عضو پیشین هیأت دبیران کانون نویسندگان ایران که از مهر ۱۳۹۹ در زندان اوین محبوس بود، چهارشنبه ۲۶ بهمن از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. خبرگزاری هرانا نوشته بود از جزئیات آزادی پیش از موعد خندان مهابادی بی‌اطلاع است اما محتمل است آزادی او، به دنبال صدور بخشنامه «عفو و کاهش مجازات عمومی» صورت پذیرفته باشد.

کانون نویسندگان ایران در ادامه اطلاعیه خود نوشته است:

«گرچه این دیدار صمیمانه و سرشار از روح رفاقت و هم‌نفسی در فضایی سرشار از سرور و شادمانی برگزار شد، فقدان آن روح آزادگی و تن نسپردن به ستم و آزادی کشی، آن یار ستم کشته‌ زندانی ما، بکتاش آبتین، سخت احساس می شد.»

کانون نویسندگان ایران در پایان یادآوری کرده است «با تکیه بر اصل اول منشور خود بر آزادی بی قید و شرط اندیشه و بیان تاکید دارد و خواهان آزادی تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی است که به‌‌ دلایل واهی راهی زندان‌ شده‌اند.»

کارین دویچ کارلکار، مدیر برنامه‌های «آزادی بیان در معرض خطر» در انجمن قلم آمریکا، ضمن ابراز خوشحالی از آزادی رضا خندان مهابادی، عضو کانون نویسندگان، خواستار آزادی همه افرادی شده بود که به ناحق در ایران زندانی شده‌اند.

کیوان مهتدی، علی اسداللهی و آرش گنجی از اعضای کانون نویسندگان ایران همچنان زندانی‌اند.

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی