در نهمین مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران هیأت دبیران تغییر کرد، از دو عضو سلب عضویت شد

کانون نویسندگان ایران

کانون نویبسندگان ایران شنبه ۲۳ مهر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روز گذشته (جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱) نهمین مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران در منزل یکی از اعضا برگزار شد. در این مجمع اعضای هیئت دبیران، منشی، بازرسان مالی و صندوقدار کانون انتخاب شدند و به وضعیت عضویت دو تن از اعضا نیز رسیدگی شد. بر اساس این بیانیه عضویت هوشیار انصاری‌فر و رضا حیرانی سلب شد و آیدا عمیدی، اکبر معصوم‌بیگی، علی صبوری، روزبه سوهانی و منیژه نجم عراقی به عنوان اعضای اصلی هیأت دبیران کانون نویسندگان ایران انتخاب شدند. بر اساس این اطلاعیه اعضا جانشین (علی‌البدل) هیئت دبیران عبارت‌اند از قارن سوادکوهی، گیتی پورفاضل، علیرضا عباسی، رئوف مرادی. علی اسدالهی به عنوان منشی، فاطمه حسن‌پور به عنوان صندوقدار، مونا محمدزاده و قباد حیدر به عنوان بازرسان مالی انتخاب شدند.

اطلاعیه کانون نویسندگان ایران

نهمین مجمع عمومی در دوره‌ی سوم فعالیت کانون با حضور شمار زیادی از اعضا برگزار شد. ابتدا رئیس سنی جلسه حسن اصغری به یاد جانباختگان جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران و نیز درگذشتگان کانون یک دقیقه سکوت داد. سپس هیئت رئیسه مجمع متشکل از محسن حکیمی، محمد زندی و حسین اکبری گردش کار جلسه را به عهده گرفتند. حافظ موسوی گزارش عملکرد یک ساله‌ی هیئت دبیران را خواند که پس از بحث مورد تأیید حاضران در مجمع قرار گرفت. سپس فاطمه سرحدی‌زاده یکی از بازرسان مالی کانون گزارش بازرسان را خواند. این گزارش نیز به تایید مجمع رسید. پس از آن گزارش تعلیق و درخواست سلب عضویت دو تن از اعضا توسط نماینده‌ی هیئت دبیران، علیرضا آدینه خوانده شد. سپس مخالفان و موافقان تعلیق درباره‌ی سلب عضویت بحث کردند‌. پس از آن هیئت نظار از میان داوطلبان تایید شده‌ی حاضران تشکیل شد. فرامرز سه‌دهی، منیژه گازرانی و علی قنبری اعضای هیئت نظار بودند.

دستور اول مجمع، رسیدگی به وضعیت عضویت دو تن از اعضای کانون بود. برگه‌های رای‌ توزیع، جمع‌آوری و سپس آرا شمرده و ثبت شد. بر اساس آرا:

۱. عضویت هوشیار انصاری‌فر سلب شد.

۲. عضویت رضا حیرانی سلب شد.

دستور دوم مجمع، انتخابات بود که طی آن باید اعضای هیئت دبیران، منشی، صندوقدار و بازرسان مالی انتخاب می‌شدند. اسامی کاندیداها برای رکن‌های مختلف ثبت و برگه‌های رای توزیع شد. دقایقی بعد هیئت نظار برگه‌های رای را جمع و اقدام به ثبت آرا کرد. نتیجه‌ی انتخابات به ترتیب زیر است:

اعضای اصلی هیئت دبیران به ترتیب آرا:

۱ – آیدا عمیدی

۲ – اکبر معصوم‌بیگی

۳ – علی صبوری

۴ – روزبه سوهانی

۵ – منیژه نجم عراقی

اعضا جانشین (علی‌البدل) هیئت دبیران به ترتیب آرا:

۱ – قارن سوادکوهی

۲ – گیتی پورفاضل (رای گیتی پورفاضل و علیرضا عباسی برابر بود)

۳ – علیرضا عباسی (رای گیتی پورفاضل و علیرضا عباسی برابر بود)

۴ – رئوف مرادی

۵ – حمیده منصوری

منشی: علی اسدالهی

صندوقدار: فاطمه حسن‌پور

بازرسان مالی:

۱ – مونا محمدزاده

۲ – قباد حیدر

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی