«روسپیان، صادق‌ترین معشوقه‌های عالم‌اند» نوشته مسعود نقره‌کار- گفت‌وگوی رادیو همراه با نویسنده

«روسپیان، صادق ترین معشوقه‌های عالم‌اند» نوشته مسعود نقره‌کار به تازگی در نشر «فروغ» در شهر کلن آلمان در ۱۵۶ صفحه منتشر شده است. رادیو همراه با نویسنده درباره این رمان گفت‌وگو کرده‌ است که می شنوید:

رکسانا حمیدی در نقدی (+) در عصر نو در معرفی این اثر نوشته است:

«رمان با روایت اول شخص از زبان مردی پا به سن گذاشته روایت می‌شود؛ کسی که سرخورده از دوست و رفیق و زمانه به طبیعت و دریا و آفتاب و باران دلبسته است. مردی تنها که در خانه خود با حیوانات خانگی‌اش معنای عشقی راستین را تجربه می‌کند (…) تنهایی شاعرانه راوی در کلمات و جهان خاموش پیرامونش، او را به اعتراف وامی‌دارد؛ اعتراف به عشقی کاسبکارانه و بوالهوس که هر گاه می‌خواهد قدمی به سوی آن بردارد، معشوق او را از تمنای خود پشیمان میکند. معشوقی که عروس هزار داماد است (..) راوی داستان، خسته و جفاخورده، آرمانگرا و سرشار از دغدغه‌های اجتماعی و سیاسی و شاید در حسرت خوشی‌های فروخورده جوانی، نمی‌تواند همسان دوستان دیگرش در بازی خرید و فروش عشق، دل خوش کند. مکان داستان در امریکاست و زمان روایت در عصر حاضر. با رفت و آمدهای زمانی به گذشته‌های دور و گشت و گذارهایی در زمان‌هایی خیالی در خواب و رویا. راوی از آشنایی اتفاقی خود با زنی سودابه نام و ماجراهای پس از آن خطاب به آینه سخن می‌گوید.  

این کتاب هشتمین اثر مسعود نقره‌کار است. پیش از این از او منشتر شده است:  بچه های اعماق( ۲جلد)، پنچرۀ کوچک سلول من، قبیلۀ من، هذیان های مقدس، رویاهای آبی، روزی که من ایرانی- امریکائی شدم و سرانجام مسیحِ گورستان طلائی به زبان انگلیسی.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی