کتایون ریاحی با پای خود به دادگاه رفت و با آمبولانس خارج شد

کتایون ریاحی

ثریا ریاحی‌راد، نویسنده و شاعر در اینستاگرام از برگزاری دادگاه کتایون ریاحی، بازیگری که در همراهی با زنان آزاده ایران حجاب از سر برداشته بود خبر داد.

بر اساس این نوشته دادگاه کتایون ریاحی، بازیگر سینما چهارشنبه ۲۱ دی در سکوت کامل خبری برگزار شد و او که با پای خود به دادگاه رفته بود، «تحت شدیدترین تهدیدها و فشارها با آمبولانس از دادگاه خارج شد.» ثریا ریاحی‌راد نوشته است:

«امروز روز دادگاه خانم ریاحی بود. با این‌که از قبل به خانه سینما اطلاع داده بودند، هیچ‌کس از ایشان دفاع نکرد و در سکوت کامل خبری به سر برد. ایشان تحت شدیدترین تهدیدها و فشارها با آمبولانس از دادگاه خارج شدند. سکوت‌مان در برابر این‌ همه ظلم و در بی‌خبری کامل که به خاطر تهدیدهاست، کافی‌ست.»

کتایون ریاحی از نخستین بازیگران سینما و تلویزیون ایران بود که اوایل مهر و در آغاز اعتراضات سراسری حجاب از سر برداشت. او در همبستگی با زنان ایرانی نوشته بود:

«زنان ایران صدای یکدیگرند. دروغ بس است».

ریاحی تحت پیگرد قضایی قرار گرفت اما موفق شد فرار کند و با این حال سرانجام شامگاه ۲۹ آبان در ویلای خود در حوالی قزوین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این بازیگر سینما که به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده است ۸ آذر به قید وثیقه آزاد شد.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی