حرکت آمازون به سمت پاورقی‌نویسی

به گزارش «بوک ریدر» شرکت آمازون اعلام کرده است در چند ماه آینده در کتابخانه کیندل به نویسندگانی که خود ناشر آثارشان هستند سرویس تازه‌ای ارائه می‌دهد: کیندل ولا (Kindle Vella) . با این سرویس نویسندگان می‌توانند داستان‌های بلند و رمان‌هایشان را به شکل پاورقی (دنباله‌دار) منتشر کنند.  

کیندل ولا (Kindle Vella)

کیندل ولا فعلاً برای سیستم‌های عامل ای‌او‌اس دستگاه‌های اپل راه‌اندازی شده است و تا چند ماه آینده خدمات‌دهی خود را به کاربران آغاز خواهد کرد. مسئولان آمازون امیدوارند این سرویس جدید بتواند به داستان‌نویسی در کتابخوان کیندل رونق بیشتری بدهد.

 نویسندگان می‌توانند حداقل ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه را در یک نوبت برای کاربران و مخاطبان خود نشر دهند.

بر اساس این گزارش نویسندگان می‌توانند قسمت‌های اول داستان خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهند و قسمت‌های بعد را جداگانه بفروشند.  

بر اساس اعلام آمازون این سرویس جدید فعلاً در دسترس نویسندگان مقیم آمریکا قرار می‌گیرد و اگر تجربه موفقیت‌آمیزی باشد در آینده نه چندان دور نویسندگان زبان‌های دیگر در کشورهای مختلف جهان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.  

اگر این سرویس کارآمد، یعنی پولساز باشد، دیری نخواهد پایید که همان اتفاقی که در سینما افتاد در عرصه داستان‌نویسی هم تکرار می شود: سریال‌سازی به جای فیلمسازی، پاورقی‌نویسی به جای داستان‌نویسی.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی