نخستین شماره «هفته» فرهنگ و ادب

اولین شماره‌ی «هفته»ی فرهنگ و ادب با سردبیری فرشته احمدی منتشر شد.

«هفته»ی فرهنگ و ادب در هر شماره‌ خود هفت بخش دارد شامل داستان و کتاب، شعر، طنز، کندوکاو (شامل مقالات پژوهشی در حوزه‌ی فرهنگ و ادبیات)، ادبیات و هنرِ کانادا، معرفی هنرمندان ایرانی مقیم کانادا و سینما و تئاتر.

مهران راد، نویسنده‌ و محقق ادبی، مهدی گنجوی، پژوهشگر تاریخ ادبیات، نیاز سلیمی، هنرمند پیش‌کسوتِ‌ تئاتر و سینما، و محسن خیمه‌دوز، نویسنده‌ و منتقد تئاتر و سینما دبیران سرویس‌های مختلف «هفته»‌ی فرهنگ و ادب هستند.

در شماره یک، شماره ماه اوتِ این ماهنامه‌ی فرهنگی-ادبی شعر، داستان و مقالاتی از رویا ابراهیمی، سینا بهمنش، آرش جودکی، امیر حکیمی، شهین خسروی‌نژاد، محمود خوشچهره، لیدا دقیقی، رعنا رهبر، افشین زردین، مرضیه ستوده، جواد سلطانی، ساقی قهرمان، ابوذر کریمی، سینا گیلانی و امیرحسین یزدان‌بُد می‌‌خوانید.

محمد استعلامی، ادیب و پژوهشگر و فرخنده حاجی‌زاده، نویسنده و ناشر یادداشت‌هایی بر اولین شماره «هفته»ی فرهنگ و ادب نوشته‌اند.

در سال ۱۳۸۳ اولین مجموعه داستان فرشته احمدی به نام «سارای همه» منتشر شد. داستان «تلویزیون» از این مجموعه، جزو داستان‌های برگزیده جایزه هوشنگ گلشیری در سال ۱۳۸۴ بود. نخستین رمان احمدی، «پری فراموشی»، تندیس کتاب برگزیده کتابفروشان را در جایزه روزی روزگاری در سال ۱۳۸۸ دریافت کرد. از احمدی نقدها و مقالات ادبی متعددی به چاپ رسیده‌است. او عضو هیئت داوران چهار دوره جایزهٔ روزی روزگاری هم بوده است.

این مجله به سردبیری فرشته احمدی قرار است به صورت ماهانه، توسط مجموعه‌ رسانه‌ای «هفته» منتشر شود که بیش از ۱۵ سال پیش در مونترال کار خود را آغاز کرد و به مرور حوزه‌ی فعالیت‌ خود را به اتاوا و تورنتو گسترش داد و به عنوان یک رسانه‌ی خبری در کانادا شناخته می‌شود.

برای علاقمندان داستان‌نویسی فارسی‌زبان سراسر دنیا شماره‌ نخست این ماهنامه حاوی خبر بسیار خوبی است: فراخوان اولین دوره جایزه داستان کوتاه هفته.

«هفته»ی فرهنگ و ادب روی پلاتفرم‌های «هفته» قابل دسترسی است.

دریافت فایل پی.دی.اف اولین شماره هفته فرهنگ و ادب (+)

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی