سامان صیدی، خواننده معترض رپ اعتصاب غذا کرد

سامان یاسین، پوستر: ساعد

خانواده سامان صیدی (یاسین)، خواننده رپ که به اتهام محاربه محکوم به اعدام شده بود اما دیوان عالی کشور حکم اعدام او را تایید نکرد و ظاهراً مشمول عفو شده بود اما عفو در مورد او اجرا نشد، اعتصاب غذا کرد.

تیمور صیدی، پدر سامان در اینستاگرام اعلام کرد با وجود آنکه حکم «عفو» رهبر جمهوری اسلامی شامل فرزندش شده، اما مسئولان قضایی آزادی او را به عقب می‌اندازند و سامان هم لارم در اعتراض به عدم اجرای عفو اعتصاب غذا کرده است.

صیدی در ادامه نوشته‌اش از همگان خواسته است که صدای سامان صیدی باشند و یادآوری کرد که فرزندش از نظر جسمانی تحلیل رفته و ضعیف شده است.

سامان صیدی (یاسین)، خواننده رَپ کُرد ۲۷ ساله، پیرو آیین یارسان و اهل کرمانشاه در تاریخ ۱۰ مهرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی همراه با خشونت در خانه خود در تهران بازداشت شد.

آهنگ‌های رَپ اعتراضی سامان یاسین محتوایی گزنده دارند. او به دو زبان کُردی و فارسی می‌خواند و با تسلط بر این دو زبان به نابرابری‌های موجود در جامعه می‌پردازد. در چند سالی که از کار حرفه‌ای او می‌گذرد، هوادارانی پیدا کرده که همواره سامان و ملودی‌های تازه‌اش را دنبال می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

شبکه حقوق بشر کردستان: شکنجه سامان یاسین، هنرمند کرد برای واداشتن او به اعترافات اجباری

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی