دانشگاه کارولینای شمالی برگزار کرد: گفت‌وگوی مهرک کمالی و شهریار مندنی‌پور

دانشگاه کارولینای شمالی برنامه‌ای را به گفت‌وگوی مهرک کمالی و شهریار مندنی‌پور اختصاص داد. این برنامه به زبان انگلیسی در روز شنبه ۲۹ ژانویه/ ۹ بهمن برگزار شد.

دانشگاه کارولینای شمالی در اطلاعیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی هم منتشر شده می‌نویسد:

«خلاقیت مندنی‌پور در به کارگیری نمادهاد و استعاره‌ها، تجربه‌گری او با زبان، زمان و مکان و همچنین آگاهی او از موضوعات مربوط به هویت، آثار او را برای منتقدان و خوانندگان منحصر به فرد کرده است.»

مندنی‌پور متولد  ۱۳۳۵ در شیراز برای رمان هزار و یک روز (۱۳۸۲) برنده جایزه مهرگان شد. جایزه بیست سال داستان‌نویسی را هم از آن خود کرده و سردبیری ماهنامه عصر پنجشنبه را به عهده داشته و سالیانی است که در تبعید در آمریکا زندگی می‌‌‌کند. پیش از این نشر مهری رمان «عقرب‌کشی» مندنی‌پور را منتشر کرده بود. یک عاشقانه در پیش‌زمینه انقلاب و جنگ.

مهرک کمالی استاد دانشگاه ایالتی اوهایو و نویسنده و منتقد ادبی است. پیش از این دکتر مهرک کمالی گفت‌وگوی مفصلی با شهریار مندنی‌پور انجام داده بود که تقریباً همه گستره آثار او را در برمی‌گرفت. این گفت‌وگو در نشریه ادبی بانگ در چندین قسمت منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی