«ساعت شماطه‌دار» نوشته اکرم مولاوردی برنده جایزه ادبی صادق هدایت

«ساعت شماطه‌دار» نوشته اکرم مولاوردی به عنوان داستان اول جایزه ادبی صادق هدایت معرفی شد و تندیس هدایت به او اهدا شد.

در بیستمین دوره مسابقه ادبی داستان کوتاه‌نویسی «صادق هدایت» ۱۰۵۰ داستان‌ از سراسر ایران، افغانستان و تاجیکستان و ایرانیان مقیم اروپا، آمریکا و استرالیا شرکت کردند که در داوری مرحله اول تعداد ۲۷ داستان برتر شناخته شد. در مرحله دوم داوری نیز چهار داستان به عنوان برندگان نهایی این دوره انتخاب شدند.

«ساعت شماطه‌دار» نوشته اکرم مولاوردی به عنوان داستان اول معرفی شد. به تازگی نخستین رمان مولاوردی با عنوان «آب انبار» در ایران منتشر شده است: روایت زنی ثروتمند به اسم زهرا که با وجود داشتن همسر و فرزند، عاشق مرد دیگری به نام محمود می‌شود. او را طرد می‌کنند و چنین است که از خانواده طرد می‌شود و در یک خانه‌ای پر از کودکان کار به عنوان خدمتکار، زندگی فقیرانه‌ای را پیش می‌گیردو

 لوح تقدیر بیستمین دوره مسابقه ادبی داستان کوتاه‌نویسی صادق هدایت به «دغدغه چهارم» نوشته محمدمهدی صدرفراتی، «مکتوب سیاه» نوشته فرهاد شرقی و «ابراهیم در آتش» نوشته شهربانو شکیبامنش تعلق گرفت.

بنیاد ادبی صادق هدایت اعلام کرد به سبب همه‌گیری ویروس کرونا در این دوره مراسمی برگزار نخواهد کرد.

سال گذشته جهانبخش افشار برای داستان کوتاه «سه روایت از یک مشت» تندیس هدایت را به دست آورده بود.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی