ایرانیکا با همکاری دانشگاه ملی استرالیا برگزار می‌کند: همایش «آینه‌ ایران» با حضور حورا یاوری، حسن میرعابدینی و شهریار مندنی‌پور

دانشنامه ایرانیکا در همکاری با دانشگاه ملی استرالیا همایشی مجازی در زمینه ادبیات داستان معاصر ایران برگزار می‌کند.

همایش «آینه‌‌ ایران» با حضور شماری از نویسندگان، منتقدان و پژوهشگران ایرانی وغیر ایرانی جمعه یکم اکتبر/ ۹ مهر در زوم برگزار می‌شود. این همایش از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر به وقت محلی ادامه دارد.

پروفسور کریمه لاشیر، اسلام‌شناس و مسعود روشن، رئیس ایرانیکا در استرالیا با سخنانی این همایش را افتتاح می‌کنند، سپس دکتر حورا یاوری، منتقد و پژوهشگر نام‌آشنا درباره مهم‌ترین جریان‌های صد سال داستان‌نویسی در ایران سخن می‌گوید.

تاریخچه نشر کتاب در ایران و همچنین ادبیات پلیسی در ایران با توجه ویژه به دولت‌سازی در تاریخ معاصر از موضوعات دو جلسه بعدی در این همایش است.

ساعت ۱۴ (به وقت محلی) بعد از سخنرانی زهرا طاهری، شهریار مندنی‌پور درباره تجربه نوشتن رمان «عقرب‌کشی» تصمیم‌هایی که در پروسه نگارش اثر می‌بایست بگیرد و «منکرات»ی که بر سر راه او به عنوان یک نویسنده ایرانی وجود داشت سخنرانی می‌کند و سپس به پرسش‌های حاضران پاسخ می‌دهد.

آنگاه در نشست بعدی حسن میرعابدینی، پژوهشگر نام‌‌آشنا درباره رمان‌هایی که در طول یک قرن در ایران نوشته شده‌اند سخن می‌گوید.

برای شرکت در این همایش می‌توانید در «زوم» ثبت‌نام کنید:

ثبت‌نام در همایش «آینه‌های ایران» (+)

جدول برنامه‌‌های همایش (+)

در همین زمینه:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی