رفعت العرعیر، شاعر فلسطینی در بمباران‌ غزه کشته شد

به گزارش رادیو زمانه، دوستانِ رفعت العرعیر، شاعر فلسطینی جمعه ۱۷ آذر / ۸ دسامبر در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این شاعر نامدار در حملات هوایی اسرائیل به شمال غزه، به‌همراه برادر و خواهر خود کشته شده است.

رفعت العرعیر که به زبان انگلیسی می‌نوشت، از سال ۲۰۰۷ در دانشگاه غزه ادبیات انگلیسی تدریس می‌کرد و یکی از بنیانگذاران کارزار «ما عدد نیستیم» بود. این کارزار را احمد الناوق، روزنامه‌نگار فلسطینی مستقر در لندن که ۲۱ عضو خانواده‌اش را در حملات اسرائیل به غزه از دست داد، راه‌اندازی کرد تا راوی سرگذشت تلخ مردم غزه باشد. نویسندگان غزه و فلسطینی‌های خارج از کشور نیز با این کارزار پیوستند.

رفعت العرعیر همچنین از جمله ناشران کتاب «غزه دوباره می‌نویسد» بود. در این کتاب نیز نویسندگان جوان فلسطینی واقعیت‌های زندگی خود را نوشتند.

رفعت العرعیر ۴۴ ساله از ترک شمال غزه امتناع کرد و اوایل ماه نوامبر شعری را در شبکه اجتماعی ایکس با عنوان «اگر باید بمیرم» منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی