توماج صالحی ادعاهای وکیل خود را نقض کرد

وکیل توماج صالحی ادعا کرده بود که این خواننده معترض زندانی از مراقبت‌های پزشکی برخوردار است. توماج صالحی اما روایت دهشتناکی به دست داده است که سخنان وکیل را کاملا نقض می‌کند.

«دادبان» در تویبتر نوشته است توماج صالحی، خواننده رپ زندانی، در تماسی از زندان با دوست صمیمی خود گفته است:

«من بعد از ۶ ماه اعلام درد دندون بعد از هفته‌ها بی‌خوابی و تب و لرز و تعرق از درد بخاطر در دسترس نبودن هیچ نوع ابزاری، با سیم ماسک و نمک و درد بی اندازه، دندون خودم را عصب کشی کردم. و سه روز بعد مسئولین لطف کردن، منتی بر سر ما گذاشتند و پزشکی برای پر کردن همان دندان آوردند. به علاوه اینکه توماج گفت پاش درد می‌کنه و هنوز کاری براش نکردن.»

رزا اعتماد انصاری، یکی از وکلای توماج صالحی ادعا کرده بود که توماج تحت مراقبت‌های پزشکی لازم قرار دارد. انصاری گفته بود:   

«من نمی‌دانم اخبار مربوط به وضعیت سلامت توماج صالحی از کجا مطرح می‌شود اما آنچه بعضاً گفته می‌شود، مایه حیرت است. توماج صالحی از ساعت ۲ و ۱۰ دقیقه ظهر ۱۹ تیرماه که رأی پرونده‌اش ابلاغ شد از بند امنیتی به بند عمومی زندان منتقل شد و تا امروز هم وضعیت سلامت پایداری را در زندان داشته است.»

او با اشاره به دندان‌درد موکلش گفته بود:

«در حد فاصل برگزاری جلسه اول و دوم رسیدگی به پرونده توماج صالحی در دادگاه، او اعلام کرده بود که دندان درد بسیار شدیدی دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته و با دستور رئیس دادگاه و پیگیری‌های مقامات زندان، در فاصله دو هفته‌ای برگزاری جلسات اول و دوم دادگاه او، دندان توماج صالحی توسط متخصص دندان پزشکی ویزیت شده و عصبی‌کشی هم صورت گرفته است. خود توماج صالحی در جلسه دوم دادگاهش گفت که دندان درد او درمان شده است.»

 وکیل تحمیلی درباره پادرد صالحی گفته بود:

 «متخصص ارتوپدی درباره وضعیت پای توماج اعلام کرده که این پا برای بهبود نیازمند عمل جراحی است اما این عمل اورژانسی نیست. تا این‌جای کار هم، ما ممانعتی را از طرف مقامات زندان یا دیگر نهادها برای درمان پای توماج صالحی شاهد نیستیم بلکه مقامات زندان پیگیر انجام اقدامات لازم برای انجام عمل جراحی پای او هستند».

حساب کاربری توماج صالحی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در این‌باره نوشته است:

«به نظر می‌رسد اخبار وکیل تحمیلی توماج از منبعی غیر از توماج به دستشان می‌رسد و به جای تلاش برای احقاق حقوق موکل خود در صدد دلجویی و سفیدشویی از قانون‌شکنی بازجویان هستند.»

بیشتر بخوانید:

افسانه خاکپور: توماج گفت لعنت بر فساد لعنت بر استبداد

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی