فراخوان روایت آبان

هم‌زمان با چهارمین سالگرد اعتراضات آبان ۹۸، «انجمن خانواده‌های دادخواه آبان» تصمیم به برپایی رویداد داستان‌نویسی با عنوان «روایت آبان» گرفته است. این رویداد ادبی در قالب داستان ‌‌کوتاه و با محوریت دادخواهی و اعتراضات آبان ۹۸ برگزار می‌شود.

انجمن خانواده‌های دادخواه آبان با انتشار اطلاعیه‌ای نوشته است:

«ما معتقدیم که یک “جامعه فعال” تا زمانی زنده است که قادر باشد از تجربه‌زیسته‌اش روایت کند و از سوگ‌ها و خشم‌هایش روایت بسازد و آن‌ها را “جمعی: کند. ازاین‌رو این رویداد فرصتی‌ برای روایت‌های گم‌شده، ثبت رنج‌ها و سوگ‌های فروخورده‌ای است که جامعه‌مدنی ایران پس از آبان ۹۸ تجربه کرده است.»

بر اساس این اطلاعیه هر شرکت‌کننده می‌تواند با نام خودش یا با نام مستعار و با در نظرداشت کرامت انسانی کشته‌شدگان و خانواده‌های آن‌ها و بدون نسبت دادن صفت‌هایی که با وضعیت زندگی واقعی آن‌ها مطابقت ندارد تنها یک اثر به نشانی زیر ارسال کند.

info@abanfamilies.com

آثار می‌بایست به زبان فارسی تا حداکثر سه هزار کلمه نوشته شده باشند و در رویداد دیگری شرکت داده نشده باشند.  آثار می‌بایست با فایل وورد و همراه با عنوان و نام نویسنده به نشانی یادشده ارسال شوند.

هیأت داوران «روایت آبان» عبارت‌اند از نیلوفر بیضایی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان، نسیم خاکسار، نویسنده، اسد سیف، نویسنده و پژوهشگر ادبی و شهلا شفیق، نویسنده و جامعه‌شناس و دارنده نشان لژیون دو نور فرانسه.

آثار برگزیده در قالب کتابی منتشر می‌شوند.

نشریه ادبی بانگ از برگزارکنندگان این رویداد فرهنگی – اجتماعی‌ در حد امکان حمایت می کند.  

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی