سالگرد قیام ژینا –  بازداشت مهدی یراحی، خواننده ترانه «روسریتو»

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، عصر دوشنبه ۶ شهریور از بازداشت مهدی یراحی به دستور دادستان تهران خبر داد. این خواننده معترض تنها دو روز پس از آنکه اعلام شد برای او پروند قضایی تشکیل شده بازداشت شده است.

خبرگزاری میزان شنبه ۴ شهریور اعلام کرد  برای مهدی یراحی، خواننده حامی اعتراضات «زن، زندگی، آزادی»، به دلیل خواندن یک «ترانه غیر قانونی» پرونده تشکیل شده است.

مهدی یراحی به تازگی آهنگ «روسریتو…» را در حمایت از دختران و زنان معترض به حجاب اجباری منتشر کرده است. این آهنگ با تغییری کوچکی در شهر بازخوانی ترانه «از خودت خبر بیار» اوست که چهار سال پیشتر منتشر شده بود و ظاهراً از لئونارد کوهن هم تأثیراتی پذیرفته است.

روسریتو، مهدی یراحی

 میزان می‌گوید، ترانه‌ای که مهدی یراحی اخیرا منتشر کرده است «غیرقانونی ‌و خلاف اخلاق و عرف جامعه اسلامی» است و به همین جهت  «برخورد مقتضی قضایی با وی صورت خواهد گرفت.»

خبرگزاری میزان همچنین نوشته است٬ مهدی یراحی پیشتر نیز در بحبوحه اعتراضات سال گذشته «ترانه پر حاشیه دیگری نیز منتشر کرده بود.»  

سال گذشته یراحی ترانه «سرود زن» را در جریان اعتراضات سال گذشته منتشر کرده بود.

مهدی یراحی ۲۲ اسفند سال گذشته از ممنوع‌المعامله شدنش از طرف حکومت جمهوری اسلامی خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی