نخستین پیام شروین حاجی‌پور، سازنده و خواننده ترانه مردمی «برای..» بعد از رهایی از زندان

شروین حاجی پور، ساعد

شروین حاجی‌پور، سازنده و خواننده ترانه مردمی «برای..» نخستین بار بعد از آزادی از زندان پیامی در اینستاگرام منتشر کرد. حاجی‌پور در این پیام تلویحاً اعلام کرد قصد دارد در ایران بماند و به همین دلیل هم نمی‌تواند با رسانه‌ها مصاحبه کند.

ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، شروین حاجی‌پور، خواننده و سازنده ترانه «برای …» را پنجشنبه ۷ مهر بازداشت کرده‌ بودند. مجید کاوه، وکیل شروین حاجى‌پور، ۵ روز بعد با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که با پیگیری‌های او و همکارش، عادل علی‌پور، بازپرس شعبه شعبه ١١ دادسراى عمومى و انقلاب سارى قرار بازداشت موقت شروین حاجی‌پور را به وثیقه تبدیل کرد و او سرانجام ظهر سه‌شنبه ۱۲ مهر به نزد خانواده‌اش بازگشت.
همزمان با بازداشت این هنرمند متعهد، ویدئوی ترانه «برای…» شروین حاجی‌پور پس از نزدیک به ۴۰ میلیون بازدید که در نوع خود رکوردی کم‌سابقه به شمار می‌رود، از صفحه اینستاگرام او حذف شده بود.

از زمان انتشار این قطعه در روزهای گذشته، برخی کاربران ناشناس نیز ویدئوکلیپ‌هایی را با ترکیب این آهنگ و تصاویر و ویدئوهای آرشیوی مربوط به ایران ساخته و منتشر کرده‌اند که این ویدئوها نیز با استقبال مردم مواجه شده است.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی