نسیم خاکسار: در همدردی و هم‌صدایی با مردم آبادان

آبادان شامگاه جمعه ۶ خرداد بار دیگر صحنه اعتراضاتی بود که در پی فرو ریختن برج متروپل در این شهر و جان باختن و مفقود شدن ده‌ها نفر آغاز شده است. این اعتراضات اما با هجوم نیروهای یگان ویژه به خشونت کشیده شد.
اعتراضات به سوءمدیریت‌ها و رانت‌خواری‌ها که فاجعه متروپل فقط یکی از نمودهای آن است از آبادان و خرمشهر به شهرهای مختلف ایران نیز گسترش یافته و از جمله اهالی بندرعباس، بهبهان و شاهین‌شهر اصفهان در همبستگی با هموطنان آبادانی خود به خیابان‌ها آمدند.
خبرگزاری امنیتی فارس از تجمع مردم در اصفهان و یزد نیز خبر داده و نوشته است که صدها نفر از مردم این دو شهر نیز در خیابان‌ها برای حادثه آبادان «اشک ریختند.»
نسیم خاکسار، نویسنده تبعیدی که در آبادان متولد شده در همدردی و هم‌صدایی با مردم زادگاهش متنی نوشته است. می‌خوانید:

آبادان زادگاه من است و  ایران وطنم. زادگاه و وطن تنها مکان‌هایی جغرافیایی نیستند که بیرون از تو باشند. در وجود تو هستند. همه جا آن‌ها را همراه خود داری. وقتی جایی در یکی از آن‌ها ویران می‌شود، تو نیز ویران می‌شوی. در هم می‌ریزی. اکنون آبادان، شهر زادگاهم سوگوار است. اکنون آبادان خشمگین است از بیداد و بی‌کفایتی حکومتی که به جان و زندگی مردم بی‌اعتناست. برخاسته است امروز آبادان، با چشمی گریان و دلی اندوهگین. برخاسته است به اعتراض آبادان و هرروز از زیر آوارِ برجِ متروپل مُرده بیرون می آورد. ساختمانی که از پیش برای خیلی‌ها معلوم بود خطر فروریزش دارد. حادثه‌ای که آتش سوزی سینما رکس را به یاد ما می‌آورد. همشهریان عزیزم، به شما که عزیزانتان را از دست داده‌اید و دردمند و سوگوار به خیابان‌ها آمده اید و اندوه و خشم‌تان را فریاد می زنید تسلیت می‌گویم و در این سوگواری و اندوه با شما همدردی و هم‌صدایی می‌کنم.

ششم خرداد ماه ۱۴۰۱

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی