جان مهدی بهمن در خطر است

به گزارش کانون نویسندگان ایران، مهدی بهمن، نویسنده و نگارگر زندانی روز ۴ تیرماه ۱۴۰۳ به دلیل وضعیت نامساعد جسمی به بیمارستان منتقل اما پس از ۲۴ ساعت مجددا به زندان بازگردانده شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی او اکنون در قرنطینه‌ی زندان اوین به سر می‌برد، به داروهایش دسترسی ندارد و شرایط وخیمی را از سر می‌گذراند.

بهمن از بیماری‌هایی چون عارضه‌ی قلبی، درد معده و آسیب‌های ناحیه‌ی زانو و کمر رنج می‌برد و با این حال مسئولان زندان به وضعیت جسمانی او بی‌اعتنا هستند.

این نویسنده و نگارگر، در خلال جنبش آزادی‌خواهانه‌ی سال ۱۴۰۱ با یورش نیروهای امنیتی به خانه‌اش در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. بهمن بخشی از زمان بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده و به گفته‌ی نزدیکانش در چندین نوبت از دسترسی به داروهای مورد نیازش محروم مانده است.

کتاب «سرمای استخوان‌سوز» عنوان مجموعه داستان مهدی بهمن است که به دلیل ممنوعیت‌ انتشار و سانسور کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال ۲۰۱۹ در نشر روناک در آمستردام منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:

رمان ژان نوشته پیمان یاریان درباره جنگ ۲۴ روزه سنندج در نشر روناک

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی