غرفه نشر روزنه در نمایشگاه کتاب تهران تعطیل شد

مسئولان نمایشگاه کتاب تهران تنها پس از یک روز از آغاز به کار این نمایشگاه، دستور دادند غرفه «نشر روزنه» تعطیل شود.

انتشارات روزنه در پیامی در توییتر نوشته است:

«شروع و پایان نمایشگاه کتاب برای نشر روزنه یک روز بیشتر طول نکشید. امروز مسئولین نمایشگاه کتاب تهران بدون ذکر دلیلی مشخص دستور به بسته شدن غرفه نشر دادند. هنوز دلیل این اقدام برای خود ما نیز مشخص نیست.»

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت با مراسم آتش‌بازی در هوای طوفانی کار خود را آغاز کرد. خبرگزاری مهر نوشته است بسیاری از غرفه‌ها خالی‌ست.

 در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران نشر مرکز،‌ ققنوس‌، نگاه،‌ مروارید،‌ ثالث،‌ چشمه، کتاب پارسه،‌ نیلوفر، بیدگل، نی، اطراف، فرهنگ نشر ایلیا، اگر، توس، پریان، مازیار، مثلت، فرهنگ نشر نو، نظر، مَد، ویدا، نشر نوین، روشنگران و مطالعات زنان، خاموش، عماد، گیسا، ایران بان، مهرگان خرد، بدرقۀ جاویدان و… از ناشرانی‌اند که یا تنها در بخش مجازی این نمایشگاه حضور دارند یا در هیچ یک از دو بخش حضور ندارند.

اجاره بهای غرفه‌ها در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران چهار برابر شده و در همان‌حال سایر هزینه‌ها هم در اثر سقوط ارزش ریال و تورم روزافزون افزایش پیدا کرده، شمارگان و خوانندگان کتاب‌های سانسور شده اما کاهش یافته است.

علاوه بر این در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران کتابفروشان نیز می‌توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند. تا پیش از این مسئولان ارشاد اسلامی یکی از اهداف نمایشگاه را عرضه مستقیم کتاب توسط ناشران به خوانندگان می‌نامیدند.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی