مهتاب نصیرپور، بازیگر تئاتر و سینما به دادسرای اوین احضار شد

مهتاب نصیرپور، بازیگر تئاتر و سینما

مهتاب نصیرپور، بازیگر تئاتر در اینستاگرامش تصویری از برگه احضاریه خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد باید سه‌شنبه ۲۷ دی‌ «برای پاسخ به اتهام انتسابی» به شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کند. جز این مسئولان قضایی دلیل دیگری در برگه احضاریه ذکر نکرده اند.

  هفته گذشته مهتاب نصیرپور در اعتراض به اعدام محمد مهدی کرمی و محمد حسینی، دو کارگر ورزشکار معترض، نوشته بود:

«حالا و در سه کنج عمیق‌ترین خاطر‌ه‌هایم شما نشسته‌اید، تنها. در سلول‌های کوچکی در آخرین شب حیات. در خاطره‌هایم شما به خاطره‌هایتان پناه برده‌اید، به پدر و مادری که هستند و نیستند، به خواهر و برادری که دارید و ندارید. و دوستانی که در این شب تیره، با قبایی ژنده پا به پای شما بیدارند. منتظرید تا برای آخرین بار کسی صدایتان بزند و شما تکرارکنان زمزمه کنید: من بی‌گناهم.»

نصیرپور در ادامه با تأکید بر واژه «بی‌گناهی» نوشته بود:

« [بی‌گناهی] دو واژه‌ای که در این دو ماه بارها و بارها گفتید و کسی نشنید. می‌گویید من بی‌گناهم و از در سلول بیرون می‌آیید. می‌گویید من بی‌گناهم و از راهروها می‌گذرید. می‌گویید من بی‌گناهم و طناب دار بر گلویتان بوسه می‌زند. می‌گویید من بی‌گناهم و دریچه‌های زیر پایتان خالی می‌شود… و جهان از شما می‌گریزد… و از ما نیز.»

نصیرپور که از بازیگران سرشناس عرصه تئاتر و فیلم است، در جریان جنبش انقلابی مردم ایران با انتشار نوشته‌هایی در صفحه اینستاگرام خود از معترضان از جمله هنرمندان بازداشت‌شده نظیر ترانه علیدوستی حمایت کرده بود و در تجمع مقابل زندان اوین برای پیگیری وضعیت علیدوستی هم شرکت داشت.

پیش از این رسول صدرعاملی، سخنگوی خانه سینما اعلام کرده بود:

«تا آنجا که ما مطلعیم فعلا تعداد بازداشت‌شدگان از صنوف خانه سینما در التهابات جاری از آغاز تاکنون ۶۲ نفر بوده است.»

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی