بیانیه «نویسندگان مستقل» در حمایت از جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران

مهسا امینی. جنبش زن، زندگی، آزادی

شماری از نویسندگان ایرانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند وظیفه خود می‌دانند که بی‌هیچ قید و شرطی از جنبش زن، زندگی، آزادی دفاع کنند.

این بیانیه را می‌خوانیم:

بعد از چهار دهه تحمل فشار و سرکوب و خفقان، امروز دوباره شاهد حضور خیابانی گسترده مردم ایران هستیم. مردمی که شجاعانه در شهرهای مختلف از شمال تا جنوب و شرق تا غرب، به میدان آمده‌اند و مطالبه‌گر آزادی و حقوق انسانی خود هستند. مبارزه‌ای که در جریان است گرچه با اسم رمز مهسا امینی و حق آزادی پوشش آغاز شده ولی مطالبات تحقق نیافته‌ی مردم در عرصه‌های عدالت اجتماعی، حقوق بشر، آزادی اندیشه و دموکراسی‌خواهی، آنچنان گسترده و بی‌پاسخ مانده است که بازتاب آنها در کف خیابان اظهر من‌الشمس است.

اینک وظیفه‌ی ما نویسندگان مستقل است که حمایت بی‌لکنت و بی‌قید و شرط خود را از آنچه که امروز در خیابان‌های شهر و به دست جوانان و نوجوانان رقم خورده، اعلام کنیم و از هیچ تلاش و همراهی برای رساندن پیام جنبش آزادی‌خواهانه‌ی نسل جوان که این روزها به ما درس شجاعت و جسارت می‌دهند، دریغ نکنیم. امروز وقت آن است که قلم را تنها برای ثبت حقیقت جاری در جامعه و انعکاس صدای مردم آزادی‌خواه به کار ببندیم و با صدای رسا با جنبش آزادی‌خواهانه مردم اعلام همبستگی کنیم.

اسامی امضاکنندگان در اینستاگرام (+)

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی