مصالح ادبی: قتل کارگردان سینما توسط پدر و مادرش در اکباتان

جسد بابک خرمدین کارگردان سینمای ایران یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در فاز ۳ شهرک اکباتان تهران کشف شد. پدر و مادر بابک خرمدین در تبانی با هم او را به قتل رسانده‌ و جسدش را تکه تکه کرده و در سطل زباله انداخته بودند. جسد او به شکل تنه بالا و دست‌ها کشف شد و هویت او را از انگشت‌نگاری تشخیص دادند.

پدر و مادر مقتول بازداشت شده‌اند و تحت بازجویی قرار دارندو به گزارش رکنا پدر کارگردان مقتول گفته است:

«پسرم مجرد بود او ما را آزار و اذیت می‌کرد. جانمان به لب رسیده بود هر روز از دستش در امان نبودیم، ناسزا می‌گفت و هرکاری دلش می‌خواست انجام می‌داد. من و مادرش تصمیم گرفتیم از شر او رها شویم تا بیش از این آبرویمان نرفته است. ابتدا [به او] قرص خوراندیم، وقتی بی‌هوش شد با چاقو او را کشتم و جسدش را داخل حمام بردم بعد برای اینکه بتوانم از خانه خارج کنم جسدش را تکه تکه کردم داخل چمدانی گذاشتم و با همدستی همسرم جنازه را از خانه بیرون بردم و داخل سطل آشغال انداختم.»

پدر که اکنون در تبانی با همسرش فرزندش را به قتل رسانده، در جنگ ایران و عراق شیمیایی شده بود.

بابک خرمدین متولد ۱۳۵۳ در تهران و کارگردان سینما است. «سوگنامه‌ای برای یاشار» به کارگردانی او در گروه هنر و تجربه اکران شد.

پدر بابک خرمدین در مراسم رونمایی از این فیلم روی صحنه آمد و خطاب به جمع گفت:

«به نام خداوند آموزگار و به نام شهدای گلگون کفن جنگ هشت ساله و درود به شرافت آن شهدا که مملکت را حفظ کردند. من سرهنگ پیاده ستاد خرم‌دین هستم. ۳۰ سال خدمت کردم، ۶۹ ماه در مناطق عملیاتی بودم، دو مرتبه شیمیایی شدم و ۴ بار ترکش خوردم و خوشحالم که در مقابل ممکلت انجام وظیفه کردم. به جوانان توصیه می‌کنم از این گهواره وطن غافل نباشند چون رشد و سربلندی آنان در همین مملکت اتفاق می‌افتد. از این ۳۰ سال خدمت ۱۷ سال را دور از خانواده انجام وظیفه کردم و تمام زحمات خانواده روی دوش این خانم عزیزم بود که وطن دوم من هستند.»

در شبکه‌های اجتماعی برخی کاربران بابک خرمدین، کارگران مقتول را با بابک خرمدین، شخصیت تاریخی – حماسی مقایسه کرده‌اند. بابک خرمدین، نام سرداری ایرانی بود که  در آذربایجان پس از مرگ ابومسلم خراسانی بر ضد خلافت عباسی شورید. او را بازداشت کردند و به سامرا فرستادند. خلیفه عباسی دستور داد دست‌هایش را قطع کنند و سپس او را دار بزنند.

بابک خرمدین در سال ۱۳۸۸ در مقطع کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد و سال ۱۳۸۹ برای ادامه تحصیل به لندن رفت.

مهم‌ترین اثر او «سوگنامه‌ای برای یاشار» است که با الهام از تجربه زندگی دانشجویی در خارج از کشور در سال ۱۳۹۲ ساخته است. خرمدین در کارنامه خود چندین فیلم کوتاه و بلند دارد که از آن جمله می‌توان به «بور بیجاده رنگ»، «سه شنبه: مامان»، «روزن (کورسو)» و «برش» اشاره کرد.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی