عبدالحسین خسروپناه، دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی: با تیرکمان به خانم‌های بدحجاب می‌زدم

عبدالحسین خسروپناه

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سرکوبگر با صدور حکمی عبدالحسین خسروپناه، از آخوندهای خرافه‌پرست را به سمت دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کرد.

سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد:  

«‏با توجه به پیشنهاد اعضای شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی و موافقت رهبر انقلاب، رئیس‌جمهوری در حکمی حجت‌الاسلام خسروپناه را به‌عنوان دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی منصوب کرد.»

او پیش از این در مصاحبه با خبرگزاری امنیتی فارس گفته بود:

«[در زمان شاه] پدرم اجازه نمی‌داد به سینما برویم بنده تاکنون به سینما نرفته‌ام! بعضی وقت‌ها از بنده درخواست می‌شود برخی از فیلم‌ها را ببینم و نظر دهم، به آن‌ها می‌گویم فیلم‌ها را بیاورید اینجا. به فرزندانم هم توصیه نمی‌کنم به سینما بروند.»

و در ادامه این مصاحبه، چشمه دیگری از آزارکامی و زن‌آزاری و شخصیت معیوبش را افشار کرده بود. گفته بود:

«قبل از انقلاب وقتی در مغازه پدرم خانم‌های بی‌حجاب می‌آمدند من از بالکن مغازه با تیرکمان به پا‌های خانم‌های بدحجاب می‌زدم که چرا پا لُخت بیرون آمده‌اند. پدرم نسبت به حجاب حساس بود، اما گفت اگر ضربه‌ای بخورند شرعا ضامن هستی و از این رو تیروکمان را گذاشتم کنار و روی آن‌ها آب می‌ریختم.»

عبدالحسین خسروپناه، متولد ۱۳۴۵ که در زمان انقلاب فرهنگی دوران کودکی خود را می‌گذراند، تداوم‌دهنده انقلاب فرهنگی در معنای تهی کردن دانشگاه‌ها از علم و فلسفه است. در حکومت جمهوری اسلامی نام این فرآیند را «اسلامی‌سازی علوم انسانی» گذاشته‌اند.

خسروپناه مدیریت گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، ریاست هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و ریاست کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون بررسی و تأمین نیازهای دینی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشته است. خسروپناه در حال حاضر استاد فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، و امام جمعه موقت دزفول است.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی