شروین حاجی‌پور به «فعالیت تبلیغى علیه نظام» متهم شد

شروین حاجی پور، ساعد

شروین حاجی‌پور، خواننده ترانه اعتراضی «برای…» به «فعالیت تبلیغى علیه نظام» و «ترغیب و تحریک افراد به اعمال خشونت‌آمیز» متهم شد.

مجید کاوه، وکیل آقای حاجی‌پور، در توئیتی با اعلام این خبر گفت شعبه ۱۱ بازپرسى دادسراى سارى شروین حاجی‌پور را تفهیم اتهام کرده و او با تبدیل قرار بازداشت موقت با وثیقه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد و دستور منع خروج او از کشور به مدت شش ماه صادر شده است.

ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، شروین حاجی‌پور، خواننده و سازنده ترانه «برای …» را پنجشنبه ۷ مهر بازداشت کرده‌ بودند. مجید کاوه، وکیل شروین حاجى‌پور، ۵ روز بعد با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد که با پیگیری‌های او و همکارش، عادل علی‌پور، بازپرس شعبه شعبه ١١ دادسراى عمومى و انقلاب سارى قرار بازداشت موقت شروین حاجی‌پور را به وثیقه تبدیل کرد و او سرانجام ظهر سه‌شنبه ۱۲ مهر به نزد خانواده‌اش بازگشت.

همزمان با بازداشت این هنرمند متعهد، ویدئوی ترانه «برای…» شروین حاجی‌پور پس از نزدیک به ۴۰ میلیون بازدید که در نوع خود رکوردی کم‌سابقه به شمار می‌رود، از صفحه اینستاگرام او حذف شده بود.

از زمان انتشار این قطعه در روزهای گذشته، برخی کاربران ناشناس نیز ویدئوکلیپ‌هایی را با ترکیب این آهنگ و تصاویر و ویدئوهای آرشیوی مربوط به ایران ساخته و منتشر کرده‌اند که این ویدئوها نیز با استقبال مردم مواجه شده است.

حاجی‌پور، سازنده نخستین بار بعد از آزادی از زندان پیامی در اینستاگرام منتشر کرد. حاجی‌پور در این پیام تلویحاً اعلام کرد قصد دارد در ایران بماند و به همین دلیل هم نمی‌تواند با رسانه‌ها مصاحبه کند.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی