سینماگران ایرانی به نیروهای انتظامی: به آغوش ملت برگردید

از میان صحنه های جنبش زن زندگی آزادی

  ۱۰۰ سینماگران ایرانی در بیانیه‌ای با حمایت از معترضان از یگان‌های نظامی خواستند به سمت مردم و جوانان ایرانی اسلحه نگیرید.  

سینماگران آزادیخواه ایرانی در این بیانیه نوشته‌اند:

صدای راستین ایران، صدای جوانان غیوری است که به حرمت و شکوه “زن” به نام گوهر آزادی به خیابان‌ها آمده‌اند. فریاد خروشان مردم خشمگین و عصیان‌زده از سال‌ها دروغ، فساد، سرکوب، تجاوز و سانسور، واقعیت انکارناپذیر روزگار ما است که دیگر توان تحملش به سر آمده. سینماگر مستقل وظیفه‌ای ندارد جز در کنار مردم ایستادن، به تصویر کشیدن حقایق سرکوب شده و شکستن چهارچوب‌های تحمیل شده.»

سبنماگرانی که این بیانیه را امضا کرده‌اند، در ادامه تأکید کرده‌اند که آن‌ها «پشت سر جوانانی که پیشرو و پرچمدار جنبش عضیم تحول‌‌خواهی هستند، ایستاده‌‌اند:

«در کنار جوانانی از جان گذشته و خردمند که رهبران و پیشروان حقیقی جنبش هستند. جنبشی شکوهمندانه که هیچ نوع استبداد، ولایت و دیکتاتوری منقضی را نمی‌پذیرد.»

منیژه حکمت، پگاه آهنگرانی، زهرا امیر ابراهیمی، پرویز کیمیاوی، عبدالرضا کاهانی، نیما سروستانی و شبنم طلوعی از جمله امضا کنندگان این بیانیه‌اند.

سینماگران ایرانی پیش از این در واکنش به اعتراضاتی که پس از ریزش ساختمان متروپل در آبادان در خرداد سال جاری به راه افتاده بود، بیانیه‌ مشابهی با درخواست «تفنگت را زمین بگذار» را امضا کرده بودند که با خشم مقام‌های جمهوری اسلامی، از جمله محمد مهدی اسماعیلی مواجه شد.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی