موزه لوور به خاطر تهدید به بمب‌گذاری به مدت یک روز بسته شد

به گزارش رادیو زمانه موزه لوور فرانسه شنبه ۱۴ اکتبر در روز تعطیل آخر هفته که معمولاً بازدیدکنندگان زیادی دارد، به دلیل تهدید به بمب‌گذاری مدت یک روز تعطیل شد.

خروج مردم از لوور

ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که بازدیدکنندگان را هراسان در حال تخلیه و دور شدن از موزه نشان می‌دهد.

منابع ناشناس پلیس به رسانه‌ها گفته‌اند که تهدید به بمب‌گذاری به موزه ارسال شده بود. روز گذشته نیز یک متهم چچنی‌تبار معلمی را در شمال فرانسه با چاقو کشت و سه تن دیگر را مجروح کرد.

علاوه بر لوور، ایستکاه راه آهن گاردو لیون و کاخ ورسای نیز به دلیل تهدید به بمب گذاری تعطیل شد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای تقویت امنیت کشور از بسیج هفت هزار سرباز خبر داد. این حادثه‌ها در فضای تنش‌آلود پس از حمله حماس به اسرائیل و حمله‌های شدید اسرائیل به غزه رخ می‌دهد.

در روزهای گذشته پلیس فرانسه به گروه‌های فلسطینی اجازه برگزاری تظاهرات را نداده بود اما در همان حال گروه‌های طرفدار اسرائیل تجمعاتی برگزار کردند. در مارسی و لیون و پاریس درگیری‌هایی بین پلیس و معترضان مسلمان و سایر گروه‌های حامی فلسطین اتفاق افتاده است. امانوئل مکرون به دلیل اوضاع پیچیده امنیتی سفر خود به آلمان را لغو کرد و لایه‌هایی در دولت خواهان اعلام وضع اضطراری‌ در فرانسه‌اند.

بنا به آخرین گزارش‌ها، دست‌کم دو هزار و ۲۱۵ فلسطینی در غزه و ۵۳ فلسطینی در کرانه‌ی باختری کشته شده‌اند. بیش از ۷۲۰ تن از آنها کودک و دست کم ۴۵۸ تن از آنها زن هستند. بیش از هشت هزار و ۷۰۰ فلسطینی در غزه و دست کم یک هزار و ۱۰۰ فلسطینی در کرانه باختری مجروح شده‌اند.

کارشناسان سازمان ملل حمله‌های اسرائیل به نوار غزه را «مجازات دسته‌جمعی» خوانده‌اند که ناقض کنوانسیون ژنو است. شمار کشته‌شدگان اسرائیلی پس از حمله ناگهانی حماس در شنبه گذشته بیش از ۱۳۰۰ تن و شمار مجروحان‌ اسرائیلی دست‌کم سه هزار و ۴۰۰ تن گزارش می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی