«فصل های برزخ» شهریار مندنی‌پور نامزد جایزه معتبر کتاب ملی آمریکا

شهریار مندنی پور – پوستر: ساعد

«فصل های برزخ» شهریار مندنی‌پور که با عنوان « Seasons of Purgatory» و به ترجمه سارا خلیلی فعلا فقط به زبان انگلیسی در دسترس است، نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا شد.  

 جایزه‌ کتاب ملی آمریکا، مجموعه‌‌ای از جوایز سالانه‌ی آمریکایی است. مراسم اهدای این جوایز، هر سال در ماه نوامبر برگزار می‌‌شود. این رویداد توسط بنیاد کتاب ملی آمریکا اداره و داوری می‌شود و به طور کلی شامل دو بخش اهدای جایزه است. اولین جایزه به نویسندگان انتخاب شده توسط بنیاد کتاب ملی در حوزه‌های مختلف اهدا می‌شود. سپس دو جایزه نیز برای یک عمر تلاش هنری و ادبی به دو نویسنده‌ی دیگر اهدا می‌‌گردد.

به گزارش نیویورکر «فصل های برزخ» مندنی‌پور بر سر به دست آوردن این جایزه مهم و معتبر با آثاری از محمد حسن علوان (عربستان سعودی)، جون فوس (نروژ) مونیکا اوجدا (اسپانیا)، اولگا راون (دانمارک)، سامانتا شوبلین (اسپانیا)، ساشا استانیشیچ (آلمان)، یوکو تاوادا (ژاپن)، اولگا توکارچوک (لهستان) و شولاستیک موکانسونجا ( نویسنده روانداتبار فرانسوی) رقابت می‌کند.

از میان داستان‌های مجموعه فصل های برزخ نوشته شهریار مندنی‌پور داستان «سلطان گورستان» در نشریه ادبی بانگ منتشر شده است.

گاردین داستان‌های این مجموعه را ستوده و از مندنی‌پور به عنوان یکی از مهم‌ترین نویسندگان معاصر ایران یاد کرده است. وال‌استریت ژورنال هم او را به خاطر این مجموعه با میلان کوندرا مقایسه کرده است.

«فصل های برزخ» نخستین مجموعه داستان شهریار مندنی‌پور به زبان انگلیسی است.

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی