سپیده رشنو، داستان‌نویس در پی اعتراض به تذکر حجاب بازداشت شد

سپیده رشنو، داستان‌نویس

سپیده رشنو، داستان‌نویس و ویراستار ۲۸ ساله در پی اعتراض به تذکر حجاب در اتوبوس بی‌‌آرتی دستگیر شده و «آمر به معروف» و عامل تهدید و حمله فیزیکی، آزاد است. فارس از شناسایی و پیگرد معترضان دیگر خبر داد.

آرش صادقی، زندانی سیاسی پیشین دوشنبه، ۲۸ تیر با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد زن معترض به تذکر حجاب در اتوبوس بازداشت شده است.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی هویت این زن را «سپیده رشنو»، ۲۸ ساله، داستان‌نویس اعلام کردند.

ماجرا صبح شنبه ۲۵ تیر اتفاق افتاد. در فیلم دیده می‌شود که «آمر به معروف» تهدید می‌کند که تصاویر را برای سپاه می‌فرستد. مسافران عامل مزاحمت و تهدید را در اولین ایستگاه بیرون انداختند اما دوشنبه گذشته خبرگزاری امنیتی فارس نزدیک به سپاه پاسداران نوشت:

«خانم بدحجاب که عضو یک شبکه سازمان یافته کشف حجاب و مرتبط با مسیح علی‌نژاد بوده، تا قبل از غروب همان روز دستگیر شد.»

به‌کارگیری کلمه «شبکه» در «خبر» فارس احتمالا از پرونده‌سازی برای سپیده رشنو حکایت دارد.

در همان حال عامل اصلی درگیری، فردی که به راستی عضو یک شبکه درهم‌تنیده حکومتی است و زیر عنوان «آمران به معروف» شناخته می‌شوند و کارشان هم تعرض کلامی و گاهی هم حتی تعرض فیزیکی است آزادانه به زندگی خود ادامه می‌دهد و قانون هم از او حمایت می‌کند. کاربران نام او را رایحه ربیعی عنوان کرده‌اند.

در فیلم به روشنی می‌توان دید که آزارگر و متعرض کیست.

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی