بخش فارسی آنلاین انتشاراتی گوته و حافظ (نشر پیام)، راه‌اندازی شد

انتشارات پیام در آلمان سرانجام به یک سایت معرفی و سفارش کتاب هم مجهز شد.جلال رستمی گوران مدیریت نشر پیام را به عهده دارد.

کتابفروشی گوته و حافظ از سال ۱۹۹۴ تاکنون در شهر بن با هدف برقراری گفت‌وگوی فرهنگی بین شرق و غرب مبتنی بر سنت گوته فعالیت می‌کند. آثاری که گوته – حافظ عرضه می‌کند اما محدود نیست و دربردارنده آثاری از ادبیات جهانی و ادبیات آلمان و همچنین ادبیات کودک و نوجوان است. این کتابفروشی در سال‌های اخیر زیر عنوان «انتشارات پیام» در زمینه نشر کتاب فارسی هم فعالیت می‌کند.

انتشارات پیام به مدیریت جلال رستمی گوران ناشر نشریه «آوای تبعید» است. به تازگی «پیام» رمان‌های گیسو و لبخند مریم قاضی ربیحاوی را منتشر کرده است.

«آنچه من با قلم نور نوشتم» خاطرات منوچهر دقتی، «شهروز رشید، از او و درباره او» از کتاب‌هایی است که پیام به تازگی منتشر کرده است.

جلال رستمی گوران  جایزه کتابفروشان آلمان در سال ۲۰۲۱ را به دست آورد. این برای سومین بار بود که این جایزه معتبر به رستمی گوران تعلق می‌گرفت.

ونیکا گروترز، وزیر فرهنگ آلمان در آن زمان و به این مناسبت در ضرورت حمایت از ناشران کوچک بیانیه‌ای منتشر کرده بود. این بیانیه با نقل قولی از امیلی دیکنسون آغاز می‌شد که گفته است:

«هیچ کشتی‌ [یا سفینه‌ای] ما را به اندازه کتاب به سفرهای دوردست نمی‌برد.» 

سایت انتشارات پیام

بیشتر بخوانید:

بانگ

«بانگ» یک رسانه ادبی و کاملاً خودبنیاد است که در خارج از ایران و به دور از سانسور و خودسانسوری بر مبنای تجربه‌ها و امکانات مشترک شخصی شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی